گردهمایی عظیم کارگران رسمی نفت روبروی مجلس

در پی اعلام قبلی کارگران رسمی نفت تجمع اعتراضی این کارگران در شهرهای تهران و اهواز شکل گرفت

روز بیست اردیبهشت کارگران رسمی نفت در تهران در برابر مجلس تجمع کردند. در همین حال در اهواز هم کارگران رسمی نفت در حمایت از تجمع تهران دست به تجمع زدند.

بر اساس گزارشها در تمام مراکز نفت کارگران رسمی که بخاطر نوبت کاری امکان حضور در تهران را نداشتند در محل کار خود از این اعتراض حمایت کردند.

معترضان در تهران اهم مطالبات خود را برداشته شدن محدودیت‌های حقوقی، تعدیل مدارک کارکنان، رفع مشکل انتقالی کارکنان شرکت‌های واگذار شده، اجرای صحیح و کامل ماده ۱۱۲، تقویت سازمان بهداشت و درمان نفت، اصلاح اساسنامه صندوق بازنشستگی نفت، ابلاغ و دستور پرداخت هرچه سریعتر وام‌های مسکن، ودیعه و…، اصلاح قانون مالیات بر درآمد کارکنان نفت، اعمال شایستگی کارکنان بر اساس عدالت و پرداخت در ماه‌های آغازین، ارتقا مزایای ریالی گرید ۵ درصد به ۱۰ درصد، اجرای کامل مطالبات ایثارگران و عدم بکارگیری افراد مناسب در سمت‌های مدیریتی و اجرای بندهای معیشتی ماده ۱۰ قانون وظایف و اختیارات نفت، عنوان کردند.

همچنین کارکنان نفت در اهواز خواهان اجرای ماده ۱۰ قانون اختیارات وزارت نفت، جدول بدو استخدام سال ۹۳ و تسری آن به کلیه پرسنل استخدامی، اجرای دقیق و عادلانه قانون افزایشات دستمزد ۱۴۰۰، تغییر اساسنامه صندوق‌های بازنشستگی نفت، تعدیل مدرک پرسنل رسمی که قبل از بخشنامه سال ۹۷ مشغول به تحصیل بوده‌اند، پرداخت بند (ج) فوق‌العاده مناطق جنگی، اصلاح قانون مالیات بر حقوق کارکنان نفت که در شرایط سخت اشتغال دارند، پرداخت کامل پاداش بازنشستگی بر اساس سنوات خدمت پرسنل بدون رعایت سقف پاداش ۳۰ سال و رفع مشکل انتقالی کارکنان شرکت‌های واگذار شده و حل مشکلات دانشجویان و جانبازان شدند.

در بخشی از درد دل کارگران می خوانیم: ما کارگران رسمی صنعت نفت طی چند سال اخیر به اندازه کافی از مدیریت ناصحیح و غلط مسئولین کنونی وزارت نفت لطمه و آسیب دیده ایم، طی چند ماه اخیر هم سعی کردیم به روش های مختلف مشکلاتمان از جمله بی عدالتی در نحوه افزایشات عمومی ۱۴۰۰ را به گوش مسئولین برسانیم تا شاید گوش شنوایی پیدا بشود و دردی از ما دوا کنند، ولی غافل از یک ذره عمل.

لذا بنا به خرد جمعی برای یک خواسته کاملا صنفی اقدام به #تجمع_۲۰اردیبهشت مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی خواهیم کرد تا شاید مسئولین راه دیگری غیر از راه های تاکنون رفته، برای التیام دردهای گوناگون ما و خانواده هایمان پیش رو قرار دهند. مهمتر از همه اینکه این یک تصمیم دسته جمعی و چند هزار نفری بوده و یک فرد نمی‌تواند این گردهمایی را کنسل نماید.

مطالبه گران نفت امروز دوشنبه ۲۰اردیبهشت۱۴۰۰ روبروی مجلس در تهران٬ با در دست داشتن شعارهایی خواسته ها و اعتراضاتشان را فریاد زدند:

دست درازی به صندوق نفت را خاتمه دهید.

جمعی از شاغلین رسمی دیروز و امروز صنعت نفت

برای ریا کاران هیچ چیز زیبنده تر از تظاهر به عدالت نیست!!

کارگران نفت خواستار اجرای کامل مفاد قانونی ماده ۱۰ هستند.

میزان رضایت سرمایه انسانی صنعت نفت از وزیر=صفر

تا کی شرمنده خانواده هایمان باشیم؟؟

ما خواهان اجرای عدالت در افزایشات عمومی سال ۱۴۰۰ برای کارگران رسمی صنعت نفت هستیم.

ما صدقه نمی خواهیم، حقمان را می خواهیم.

از حق خود کوتاه نمیآییم

۴۵۴روزِ کرونایی، کشور نیمه تعطیل، مشاغل تعطیل، مدافعان تولید بدون یکروز توقف تولید مشغول فعالیت.

تجمع اعتراضی کارگران نفت در اهواز

همزمان با تجمع کارگران نفت مقابل مجلس در تهران٬ کارگران رسمی نفت در اهواز نیز تجمعی اعتراضی بر پا کردند. کارگران خواهان افزایش حقوق و اجرای کامل مفاد قامونی ماده ١٠ هستند.

Share: