گزارشی از تبعیض میان بازنشستگان همکار و غیرهمکار در سازمان تامین اجتماعی

از حدود ۳ ماه آخر سال ۹۹، بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی، تقریبا هفتگی در شهرهای مختلف کشور دست به تجمع اعتراضی زدند و اصلی‌ترین خواسته خود که رفع تبعیض میان بازنشستگان همکار و غیرهمکار سازمان تامین اجتماعی است را فریاد زدند.

بازنشستگان کارگری یا همان غیرهمکار از بسیاری مزایا و حقوقی که بازنشستگان دولتی و کشوری یا همکار برخوردار هستند، محروم می‌باشند و تقریبا نصف آنها حقوق می‌گیرند؛ ضمن این که مزایا و پاداش‌هایشان تقریبا برابر صفر است.

مطالبه‌گری اصلی بازنشستگان کارگری پاسخ به این سوال اساسی است که این تبعیض آشکار بعنوان مهمترین نگرانی آنها، چه زمانی برطرف خواهد شد؟ نگرانی که در تجمعات مستمر بازنشستگان در سال ۹۹ در پلاکاردها نوشتند، در شعارها فریاد زدند و در قطعنامه‌ها و بیانیه‌ها بارها و بارها تکرار کردند.

سال ۱۴۰۰ سال امیدواری برای رفع تبعیض میان بازنشستگان همکار و غیرهمکار

بازنشستگان کارگری ابراز امیدواری می‌کنند که این تبعیض در سال ۱۴۰۰ برطرف شود؛ آنها از نمایندگان خود در کانون‌های بازنشستگی و همچنین کانون عالی شورای کار درخواست دارند، به این مطالبه مهم توجه کنند.

چرا که منابع و دارایی‌های سازمان تامین اجتماعی، قبل از همه متعلق به خود کارگران و بازنشستگان است و از محل پس‌انداز یک سوم حقوق کارگران در طول سال‌ها کار و از دسترنج آنها تامین شده است.

اکنون سازمان تامین اجتماعی بایستی به این سوال پاسخ دهد که آیا درست است خود صاحبان اموال، در بدترین شرایط معیشتی بسر ببرند، اما افرادی که برای این دارندگان و مالکان اموال بازنشستگان کار می‌کنند و آمده‌اند تا اداره و مدیریت این اموال را در دست داشته باشند، از حقوق و مزایای بالا برخوردار باشند؟

پای درد دل‌های بازنشستگان کارگری که چرا آنها چلوکباب سلطانی، ما اشکنه پیاز؟

بازنشستگان کارگری و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی پس از وارد شدن به سال جدید گفته‌اند: «آیا می‌دانید حقوق و مزایای بازنشستگی کارکنان سازمان تامین اجتماعی از فرمول‌هایی غیر از سایر بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی تبعیت می‌کند و مبلغ آن با دریافتی ما تفاوت فاحشی دارد؟

به همین دلیل کارکنان، مدیران و تصمیم‌گیران سازمان تامین اجتماعی انگیزه کافی برای افزایش حقوق، همسان‌سازی و سایر مطالبات ما ندارند چون آن‌ها در این موضوع ذینفع نیستند و خرج‌شان را از ما جدا کرده‌اند.

آنها برای خود سفره جداگانه آماده نموده و در حقیقت برای خودشان چلوکباب سلطانی و برای ما اشکنه پیاز تدارک دیده‌اند! این درحالی است که همه کارکنان و مدیران سازمان تامین اجتماعی در استخدام ما بیمه‌شده‌ها هستند و برای ما کار می‌کنند، اما راهشان را از ما جدا کرده و متاسفانه تافته جدا بافته شده‌اند.

این نوع تفکیک غیرمنصفانه و یک بام و دو هوا، در هیچ صندوق بازنشستگی سابقه نداشته و ندارد؛ نه در صندوق بازنشستگی کشوری، نه در لشکری و نه در هیچ جای دیگر؛ اصولا این تبعیض و تمایز قائل شدن، دور از شأن هم صنف بودن است.»

حرف بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی با کارکنان این سازمان

بازنشستگان کارگری خطاب به کارکنان سازمان تامین اجتماعی می‌گویند: «ما شما را استخدام کردیم و سازمان را به شما سپردیم که امور اداری، مالی و بیمه‌ای ما را رتق و فتق کنید و سروسامان دهید.

اما از سال ۸۶ با ماده ۶۹، سفره شاهانه جداگانه انداخته، از مزایای مختلف بهره برده و در پیگیری حقوق به حق ما کوتاهی کردید و این شد که ما بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی، امروز شرمسار خانه و خانواده‌مان هستیم.

نه این که این حقوق و مزایا حق شما نباشد، البته که حق شماست، بیشتر از این هم حق‌تان است؛ اما حق ما هم بیش از اینها است؛ ما بیمه‌پرداز این صندوق بودیم، ما کار کردیم و ۳۰ سال کم و بیش حق بیمه پرداخت نمودیم، تا روزی که از تک و تا افتادیم و موی سپید کردیم و عرصه را به جوانان واگذار نمودیم، از ذخایر خود استفاده کرده و شرافتمندانه، بدون منت و با عزت، زندگی را بگذرانیم.

مدیران سابق سازمان تامین اجتماعی برای این که این ظلم وتبعیض، شامل آن‌ها نشود و ترکش بی‌عدالتی آنها را نگیرد، فرمول دریافتی کارکنان بازنشسته سازمان تامین اجتماعی را از بقیه بازنشستگان جدا کرده تا به نوعی خود را نجات داده و از مهلکه به در ببرند.

در حالی که رسم عدالت و انصاف این بود که اگر می‌شد امتیازات بهتری داشت، همگی از آن بهره‌مند می‌شدیم؛ این تبعیض آشکار، نه قانونی است، نه عرف آن را می‌پذیرد و نه شرع با آن نسبتی دارد!»

دل نگرانی از عدم رفع تبعیض میان بازنشستگان همکار و غیرهمکار، یک نگرانی جمعی است که در سال ۹۹ بارها مطرح شده است.

یکی از بازنشستگان کارگری ساکن قروه در کردستان می‌گوید: «به هر شهری که بروید، کارکنان و مدیران سازمان تامین اجتماعی، چه شاغل و چه بازنشسته، بسیار بیشتر از مستمری‌بگیران و اعضای صندوق بازنشستگی حقوق می‌گیرند؛ آیا این تبعیض با عدالت و انصاف همخوانی دارد؟ چرا از سال ۸۶ این تبعیض پدید آمده و هیچ فکری برای رفع آن نمی‌کنند؟»

امیدواری برای بهبود شرایط در سال ۱۴۰۰ با اقدام کانون‌های بازنشستگی

به گفته این بازنشسته ساکن قروه، بازنشستگان و مستمری‌بگیران بایستی خواسته رفع تبعیض را با تمام توان دنبال کنند تا شاید در سال جدید اتفاقات خوبی پیش آمده و دارندگان اصلی ثروت‌های سازمان تامین اجتماعی، اولین کسانی باشند که از نعمات سازمان برخوردار و بیشترین سرمایه نصیب آنها شود.

بازنشستگان کارگری خواهان تغییر شرایط به نفع خود بوده و از نمایندگان خود در کانون‌های بازنشستگی خواستارند که این وظیفه مهم را بر عهده بگیرند.

بازنشستگان در این باره می‌گویند:‌ «کانون عالی شورای کار در این مورد باید با جدیت وارد عمل شده و با استفاده از موازین قانونی و رایزنی‌های موثر، بساط این رویه ناعادلانه و تبعیض ناصواب بین بازنشستگان همکار و غیرهمکار را برچیند تا همه بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی، از قانون و فرمول واحد برخوردارشوند.

باید کاری بکند که دو فرمول و دو نوع حقوق برای بازنشستگی وجود نداشته باشد؛ همه تابع یک فرمول باشیم و به یک اندازه حقوق و مزایا بگیریم.»

پیشروی گام به گام بازنشستگان کارگری و مستمری‌بگیران در سال ۹۹

بازنشستگان کارگری و مستمری‌بگیران در سال ۹۹ توانستند گام به گام پیشروی کنند؛ ابتدا سازمان تامین اجتماعی متناسب‌سازی را اجرایی کرد، اما بازنشستگان سخت و زیان‌آور از آن رضایت نداشتند و بارها اعتراض کردند تا بالاخره توانستند اصلاحات قانونی را به کرسی بنشانند.

پس از آن برای اجرای دور دوم متناسب‌سازی، مطالبه‌گری‌هایی صورت گرفت که در نهایت قرار شد دور دوم نیز اجرایی شود و در آخرین روز مالی سال مبلغ علی‌الحساب به حساب بازنشستگان واریز شد.

با این وجود بازنشستگان غیرهمکار هنوز به همه خواسته‌های خود دست نیافته‌اند، ولی تلاش جمعی آنها و تجمعات بزرگ و سراسری در بیش از ۲۰ شهر تا حدودی به ثمر نشست.

اما بازنشستگان از پا ننشسته و عزم خود را جزم کرده‌‌اند تا در سال ۱۴۰۰ با قدرت و توان بیشتر مطالبه‌گری و احقاق حقوق خود را دنبال کرده و تجمعات خود را تداوم بخشند.

بازنشستگان کارگری امیدوار هستند که با همت و اتحاد خود پس از مدت‌ها انتظار و تحمل چنین تبعیض آشکاری، در سال جدید بالاخره رفع تبعیض میان همکاران و غیرهمکاران تحقق پیدا کند.

Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *