گزارشی از نمایندگان نیروهای پروژه‌ای کمپین اعتراض سراسری کارگران پتروشیمی، پالایشگاه‌ها و نیروگاه‌ها

اتفاقات خوب در راه است!

امروز ۲۷ مرداد ماه، هفدهمین روز اعتراض سراسری به دستمزدهای حقیرانه و عقب‌افتاده همچنان با قدرت ادامه دارد.  کارگران معترض، به دنبال همراه کردن کارگران بیشتری با این اعتراض سراسری هستند.

پیمانکاران اکنون ناچار شده‌اند خود دست به انبر و آچار شده، کمی مزه گرما و کار کردن ۱۰ ساعته را بچشند تا شاید کمی کار را جلو بیندازند؛ چرا که اطلاع داریم از سوی شرکت‌های مادر به آنان نامه زده شده که از طمع خود کم کرده، حقوق کارگران را بالا ببرید تا کارگران به پروژه‌ها بازگردند.

 به همین خاطر بعضی از پیمانکاران برای جلب نظر کارگران اقدام به واریز حقوق‌های عقب‌افتاده کرده‌اند.

از جمله شرکت پایبندان در فاز ۱۴ اقدام به واریز حقوق‌های عقب‌افتاده کرده است؛ ولی کارگران به کار بازنگشته‌اند.

شرکت OIEC در فاز ۲۱ و ۲۲ که همیشه با اعتصاب حقوق کارگران را می‌داد، در این ماه، سه ماه حقوق هم‌زمان را با کارگران تسویه کرده است.

از تهران با بخشی از پیمانکاران تماس گرفته شده که پروژه را تعطیل و آنان را به دلیل بی‌عرضگی، جریمه و بعد از تمام شدن اعتراض کارگران، کار به شرکت دیگری محول شود.

اما خبر خوب این که یکی از کارگران برای‌مان چنین نوشته است: «شرکت هم به ما زنگ زده گفته حقوق کمپین ۹ تومان هست، حتی پرینت‌شو هم کارفرما داره، و تقبل کرده که ۹ تومان بده؛ تازه گفته اگه کارتون اوکی باشه بیشتر هم میزنه، منم فقط گفتم در صورت آمدن تنها چیزی که میخواهم کپی از قرارداده، گفت مشکلی نداره؛ اگه خدا خواست و مشغول شدیم کپی از قرارداد میفرستم براتون.»

دوستان صبور باشیم، باید به دوستان کارگری که فکر می‌کنند که در این شرایط زرنگی کرده که سرکار مانده‌اند، باید نشان بدهیم که پیروزی ما پیروزی آنان نیز هست و شکست ما شکست آنان.

حق‌خوری پیمانکاران دیگر تمام شده است؛ کمتر از حقوق‌های اعلامی کمپین، کار نمی‌کنیم و به بردگی نه می‌گوییم.

نزد خانواده‌هایمان می مانیم تا خواسته‌هایمان برآورده شود.

Share: