ایمان شاه عباسی، شهروند ساکن تهران روز یکشنبه ۲۰ آذر توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. همچنین، آرش الله‌ یاری، و عادل جلال احمدی، کماکان در بازداشت و بلاتکلیفی بسر میبرند.

هرانا: روز یکشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۱، یک شهروند توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت شد.

هویت این شهروند “ایمان شاه عباسی، ساکن تهران” توسط هرانا احراز شده است. همچنین، آرش الله‌ یاری، فعال حقوق حیوانات و عادل جلال احمدی، دانشجوی دانشگاه فردوسی کماکان در بازداشت و بلاتکلیفی بسر میبرند.

بازداشت آقای جلال احمدی در تاریخ ۱۲ مهرماه صورت گرفته است.

همچنین، آرش الله‌ یاری، ۲۱ ساله و فعال حقوق حیوانات علیرغم گذشت ۴۹ روز از زمان دستگیری، کماکان در زندان تهران بزرگ در بازداشت و بلاتکلیفی بسر میبرد.

آقای الله یاری در تاریخ ۲ آبان ماه به همراه ۷ نفر دیگر از فعالان حقوق حیوانات در تهران بازداشت و سپس به بند الف زندان اوین منتقل شد. وی یک هفته بعد به زندان تهران بزرگ انتقال یافت.

یک منبع مطلع در رابطه با آخرین وضعیت وی به گزارشگر هرانا گقت: “آقای الله یاری تاکنون دو بار به دادسرا منتقل شده اما قرار وثیقه‌ای جهت آزادی موقت وی تعیین نکرده اند. آرش از دسترسی به وکیل محروم است و اخیرا به خانواده‌اش اعلام کرده اند جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات او قرار است این هفته در شعبه ۲۴ دادگاه انقلاب به ریاست محمدرضا عموزاد برگزار شود.”