گزارشگر تلویزیون CNN علت خوشحالی مردم از شکست تیم فوتبال ملاها را باخت حکومت به مردم معترض عنوان کرد

تلویزیون CNN یک گزارش خبری از شکست تیم فوتبال ملاها و خوشحالی مردم تهیه کرده است. در این گزارش خبرنگار CNN علت خوشحالی مردم را باخت حکومت به مردم می‌داند. وی ادامه می‌دهد، تیمی که ضد ملت باشد تیم ملی نیست. همانطور که گزارشگر CNN می‌گوید، مردم انتظار داشتند که این بازیکنان از فرصت پیش آمده برای حمایت از خیزش سراسری مردم ایران استفاده کنند. اما زمانی که این طور نشد، آنها به جای نام تیم ملی به آنها بازیکنان تیم فوتبال ملاها اطلاق کردند. مردم از تیم فوتبال ملاها مایوس هستند. زیرا‌ آنها هم باید مانند سایر ورزشکاران به اعتراضات مردمی می‌پیوستند. اما آنها بین دو گزینه مردم و ملاها دومی را برگزیدند. به همین دلیل به تیم فوتبال ملاها شناخته می‌شوند.

هفتاد و هفتمین روز خیزش سراسری

در هفتاد و ششمین روز خیزش سراسری، مردم در شهرهای مختلف بر علیه خامنه‌ای و سیاست‌های سرکوبگرانه حاکمیت تظاهرات کردند.

مردم و جوانان معترض در شهرهای مختلف از جمله مهاباد، سردشت، اسلامشهر، بندر انزلی، تهران و… در مراسم دفن جانباختگان نسبت به سیاست‌های سرکوبگرانه حاکمیت اعتراض کردند.

مردم تهران نیز در مناطق: اکباتان، رسالت، هفت حوض نارمک، قصردشت، بازار تهران و… برعلیه خامنه‌ای وسیاست‌های سرکوبگرانه حاکمیت تظاهرات کردند.

اعتصاب کامیونداران در شهرهای مختلف همچنان ادامه دارد. در بسیاری از شهرها رانندگان کامیون در حمایت از خیزش سراسری و غارتگری مقامات دولتی دست از کار کشیده‌اند. کامیونداران شهرهای: انزلی، فیروزکوه، مرند، جلفا و… نیز اخیرا به این اعتصاب پیوسته‌اند. پایین آمدن تردد در بزرگراه‌ها بعد از اعتصاب سراسری کامیون‌داران کاملا مشهود است.

اعتصابات و اعتراضات اقشار مختلف نیز همچنان ادامه دارد. پرستاران در شهرهای اصفهان و تبریز بر علیه سیاست‌های تبعیض آمیز حاکمیت تظاهرات کردند. همچنین کشاورزان شرق و غرب اصفهان نیز در اعتراض به ندادن حق‌‌آبه آنها در سال زراعی جدید تظاهرات کردند.

خیزش سراسری مردم در سومین ماه خود قرار دارد. در این مدت خامنه‌ای و سایر سران حکومت تلاش زیادی کردند تا قیام را به هر صورت که می‌توانند سرکوب کنند؛ اما مردم هر بار با ورود گسترده‌تر، تلاش آنها را نقش بر‌ آب کرده‌اند. با استمرار قیام آتش زدن مراکز حکومت و مجازات نیروهای سرکوبگر افزایش چشمگیری داشته است. گسترش و تعمیق اعتراضات نشان می‌دهد، مردم عزم جزم برای تغییر این حکومت دارند. سرکوب مردم توسط نیروهای سرکوبگر تنها به رادیکال‌تر شدن اعتراضات خواهد انجامید.

ایران کارگر