گسترش اعتراضات گروه‌های مختلف در کشور «عملکرد رئیسی ضدمردمی و ضدکارگری

اعتراضات کارگران، بازنشستگان و معلمان در کشور رو به گسترش است، با تاکید بر اینکه «عملکرد رئیسی ضدمردمی و ضدکارگری است

روزانه با گسترش اعتراضات کارگران، بازنشستگان و معلمان در شهرهای مختلف کشور روبرو هستیم. روز یکشنبه ۱۸ مهرماه ۱۴۰۰، گروه‌های مختلف از کارگران، بازنشستگان، مالباختگان و… در شهرهای مختلف دست به اعتراض زدند. در تمام شعارها و سخنرانی‌ها بر ناکارآمدی دولت رئیسی و وزرای آن تاکید می‌شود.

کارگران نیشکر هفت تپه در سیزدهمین روز اعتصاب خود، اقدام به برگزاری گردهمایی در برابر فرمانداری شوش کردند. آنها به اعتراض از عملکرد ابراهیم رئیسی و استاندار خوزستان پرداختند.

این کارگران روز شنبه نیز با اعلام قبلی و با هدف ملاقات با استاندار خوزستان به اهواز رفتند. اما به گفته کارگران، استاندار حاضر به ملاقات آنها نشد و واکنشی به اعتراضات کارگران نشان نداد.

یکی از نمایندگان کارگران هفت تپه از عملکرد رئیسی به شدت انتقاد کرد.

وی گفت: «رئیسی از زمان روی کار آمدن خود، ضدکارگری و ضدمردمی عمل کرده است.

او با اشاره به مسائل و مشکلاتی که ماه‌ها است کارگران با آن مواجه هستند، «مردمی» بودن این دولت را یک «شعار دورغ» خواند. وی گفت: «رئیسی نسبت به مشکلات کارگران بی‌تفاوت است.»

پیش از این نیز در تجمع بزرگ کارگران، در روز شنبه، اصلی‌ترین مانع را این دولت دانستند.

آنها اظهار داشتند که با سنگ‌اندازی دولت رئیسی، مجتمع نیشکر هفت تپه تعیین‌تکلیف نمی‌شود.

فعالان کارگری در نیشکر هفت تپه، استاندار خوزستان را نیز به بی‌کفایتی متهم می‌کنند. آنها می‌گویند: «وی همان خط شریعتی، استاندار قبلی خوزستان را پیش می‌برد.» ضمن اینکه با وجود درخواست استاندار برای گفتگو با کارگران، اما از ملاقات با آنها خودداری کرده است.

اکنون عملکرد رئیسی، از زمان روی کار آمدن بر همگان روشن شده است. این موضوع تنها در اعتراضات کارگران هفت تپه بیان نمی‌شود. بلکه معلمان، بازنشستگان، اصناف و بطور عام همه مردم بخوبی پی برده‌اند که همه وعده‌های این دولت دروغی بیش نبوده است.

Share: