گسترش ویروس کرونا در جهان؛ هشدار آلمان درباره سفر به اسپانیا

طبق تازه‌ترین شمارش خبرگزاری رویترز مجموع تعداد مبتلایان به ویروس جدید کرونا در جهان از مرز ۲۱ میلیون نفر گذشته است. دولت آلمان در این میان تقریبا تمامی اسپانیا را به عنوان مقصد پرخطر ارزیابی و اعلام کرده است.

سایه پاندمی کرونا بر سراسر جهان سنگینی می‌کند و این سنگینی در برخی از نقاط دنیا روز به روز بیشتر می‌شود.

خبرگزاری رویترز روز شنبه ۲۵ مرداد (۱۵ اوت) گزارش داد که طبق تازه‌ترین شمارش تا کنون مجموعا بیش از ۲۱ میلیون مبتلای به ویروس جدید کرونا در سراسر جهان شناسایی شده‌اند.

به گزارش رویترز تا کنون بیش از ۷۵۹ هزار نفر در جهان بر اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ جان باخته‌اند.

علاوه بر آمریکا که همچنان در تلاش مهار پاندمی کرونا است، کشورهای آمریکای لاتین با بحران شدیدی روبرو هستند.

بحران کرونا در آمریکای لاتین

بحران کرونا در آمریکای لاتین معضل فقر را تشدید کرده است

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

شمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا در آمریکای جنوبی مرز ۶ میلیون نفر را پشت سر گذاشته و شمار جانباختگان کووید ۱۹ نیز به بیش از ۲۳۷ هزار نفر رسیده است.

برزیل از جمله کشورهایی است که پاندمی کرونا در آنجا بیداد می‌کند. تنها در طی ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۵۰ هزار مبتلای تازه ویروس جدید کرونا در برزیل شناسایی شده‌ و با احتساب این آمار مجموع شمار مبتلایان به حدود ۳ میلیون و ۲۷۶ هزار نفر افزایش پیدا کرده است.

در طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۴۰ نفر در برزیل بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ جان سپرده‌اند و شمار جانباختگان کووید ۱۹ در این کشور به حدود ۱۰۷ هزار نفر رسیده است.

هشدار وزارت خارجه آلمان درباره سفر به اسپانیا

اگر چه روند پاندمی کرونا در آلمان به شدت بسیاری از کشورهای جهان نیست، اما نگرانی‌ها در آلمان از موج دوم شیوع گسترده کرونا روز به روز بیشتر می‌شود.

طبق اعلام انستیتو روبرت کخ در طی شبانه‌روز گذشته ۱۴۱۵ مورد جدید ابتلا به ویروس جدید کرونا در آلمان شناسایی شده است. افزایش شمار تست‌های کرونا و همچنین مثبت بودن تست شماری از مسافرانی که از خارج به آلمان برگشته‌اند، از جمله علل این روند ارزیابی شده‌اند.

در این میان شمار مناطق و کشورهای پرخطر که در فهرست ویژه وزارت خارجه آلمان ثبت شده‌اند، روز به روز بیشتر می‌شود.

دولت آلمان روز جمعه ۲۴ مرداد (۱۴ اوت) تقریبا تمامی اسپانیا را به عنوان منطقه پرخطر ارزیابی کرده و به شهروندان آلمان هشدار داد که ترجیحا از سفر به اسپانیا پرهیز کنند.

شرکت مسافرتی “تویی” (TUI) اعلام کرد که تمامی تورهای مسافرتی خود به اسپانیا را لغو کرده است. جزیره مایورکا که از مقصد‌های محبوب گردشگری است نیز از جمله این مناطق پرخطر محسوب می‌شوند. تنها استثنا در هشدار مسافرتی وزارت خارجه آلمان در ارتباط با اسپانیا جزایر قناری هستند.

قرار دادن اسپانیا در فهرست کشورهای پرخطر به این معناست که مسافران ناگزیرند پس از بازگشت از آنجا تست کرونا بدهند و تا مشخص شدن نتیجه تست، خود را قرنطینه کنند.

Share: