در اثر جاری شدن سیل  در فیروزکوه حداقل ۶ تن جان خود را از دست دادند. آمار کشته شدگان سیل تاکنون حداقل ۳۰ کشته و نزدیک به  ۱۰۰ مصدوم است

جاری شدن سیل در بیشتر نقاط کشور علاوه بر آسیب زدن به زیر ساخت‌ها در چند روز گذشته باعث کشته شدن حداقل ۳۰ تن و مصدوم شدن ده‌ها تن شده است. جاری شدن سیل در فیروزکوه باعث کشته شدن حداقل ۶ تن شده است. سیل در فیروزکوه از ساعت ۱۷ روز پنجشنبه ۶ مردادماه ۱۴۰۱ آغاز شد و تا صبح جمعه ادامه داشت.

این سیل در روستاهای زرین دشت، آتشان، مزداران و خمده در شهرستان فیروزکوه خسارات زیادی بر جای گذاشته است.

بارش شبانه باران در تهران باعث آب‌گرفتگی بعضی از معابر و وارد شدن آب به خانه‌های مردم شده است؛ اما خسارت چندانی به همراه نداشته است. جاری شدن سـیل در منطقه امامزاده داوود و کن در ساعات نخستین بامداد روز پنجشنبه ۶ مردادماه ۱۴۰۱ باعث کشته شدن حداقل ۱۵تن و مفقود شدن ۱۴ تن شده بود.

جاری شدن سیل در ۲۱ استان کشور

جاری شدن سـیل در ۲۱ استان کشور خسارات جانی و مالی زیادی برجای گذاشته است. در استان سیستان و بلوچستان  ۲ کودک در اثر فروریختن سقف یک خانه جان خود را از دست دادند. پدر این خانواده نیز در  اثر این حادثه مصدوم شده است. در شیراز آب وارد خانه‌های مردم شده است. در ابتدای هفته سـیل در استهبانات فارس بیش از ۳۰ کشته برجای گذاشته بود.

گفته می‌شود که این بارندگی‌ها تا روز دوشنبه ادامه خواهد داشت. مردم بیشتر نقاط کشور در یک هفته گذشته شاهد سیـلاب‌های شدید بودند. بسیاری از شهرها و روستاها در استان‌های سیستان‌ و بلوچستان، فارس و کرمان در این روزها شاهد سـیلاب‌های مهیبی بودند. به گفته کارشناسان این میزان بارندگی در تابستان طی ۵۰ سال گذشته بی‌نظیر بوده است.