یازدهمین هفته ی خیزش سراسری در ایران آغاز شده است. تظاهرات خیابانی، اعتصابات شهری، اعتصابات گسترده ی دانشجویی، برداشتن حجاب، شعارهای شبانه، دیوارنویسی، عمامه‌پرانی و تخریب نشانه های تبلیغاتی حکومتی و آتش زدن مراکز سرکوب، حمایت های موثر چهره های مطرح جامعه از اعتراضات، تولید گسترده ی هنر انقلابی و تهییجی، از جمله شیوه‌هایی بوده است که در این یازده هفته توسط مردم به کار گرفته شده است.

در هفته ی یازدهم دانشگاه های کشور همچنان از فعالترین مراکز اعتراض هستند و دانشجویان با تحصن و تجمع و اعتصاب بر خواست های جنبش انقلابی و آزادی دانشجویان زندانی پافشاری می کنند.

ادامه ی اعتصاب و اعتراض در دانشگاه ها در روز یکشنبه بر اساس تصاویر و خبرهای منتشر شده در شبکه های اجتماعی:

دانشگاه شریف، دانشگاه آزاد سنندج، دانشکده پلیمر دانشگاه امیرکبیر، دانشکده عمران و نقشه دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی، دانشجویان هنرستانی سنندج، دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه الزهرا

بازداشت و بی‌خبری از سرنوشت دکتر بهروز چمن آرا، استاد دانشگاه کردستان: به‌گزارش کانال شوراهای صنفی دانشجویان کشور دکتر بهروز چمن‌آرا اهل ایلام و از اساتید گروه زبان و ادبیات کردی دانشگاه کردستان و رئیس سابق پژوهشکده کردستان شناسی، ظهر روز جمعه ۴ آذر ۱۴۰۱ پس از بازگشت از جلسه‌ای که با دعوت حامد قادرزاده رئیس جدید دانشگاه کردستان شرکت کرده بود، بازداشت شده است.

اعتراضات کارگری

اعتراضات کارگری در طول هفته ی جاری گسترش بیشتری یافته است. یکی از مهم ترین این اعتراضات مربوط به اعتصاب در ذوب آهن اصفهان است. تصاویر زیر مربوط به اعتراضات ذوب آهن در روز شنبه ۵ آذر است.

راهپیمایی عظیم کارگران و کارمندان اعتصابی ذوب آهن – شنبه ۵ آذر

راهپيمايی بزرگ کارگران و کارمندان ذوب آهن – 5 آذر

چرا کارگران ذوب آهن اصفهان برای یک لقمه نان می میرند؟ سال نود و چهار از طرف دانشگاه رفتیم بازدید از ذوب آهن اصفهان. با یکى از کارکنان قسمت ذوب دوست مشترک داشتم اومد دست منو گرفت گفت بیا بریم نزدیک کوره، از شدت حرارت داشتم ذوب مى شدم، جملاتش تقریبا یادمه، با کمى بالا پایین نقل مى کنم… گفت نگاه کن به این کارگرا، مو ندارند هیچکدام. به خاطر تشعشعاته، اینا همشون چند سال بعد از بازنشستگى مى میرند، در اثر همین تشعشعات، کارگراى این قسمت زندگى خودشون را مى فروشند به شرکت مى دونند زود مى میرند، دلشون خوشه که بعدا یه حقوقى مى دهند به زن و بچه هاشون…. یه دفعه دیدم کارگرى مو داره گفت؛ تازه استخدام شده اینم مى ریزه، اینها بقیه شون هم جون هستند، کارشون سخت بوده زود پیر شدند.
پ.ن امروز خبر اعتصاب کارگراى ذوب آهن رو دیدم، از کنارش ساده نگذریم، خیلى سخته کارشون، زندگیشون رو مى دن پاى یک لقمه نون. (مشروح این گزارش را در ستون خبرهای امروز اخبار روز ببیند).

تجمع بازنشستگان صندوق آینده‌ساز برای دومین روز: امروز یکشنبه ششم آذر ۱۴۰۱ جمعی از بازنشستگان صندوق آینده‌ساز مجدداً مقابل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تجمع کرده و خواستار رسیدگی به افزایش قانونی مستمری‌های خود شدند.
بازنشستگان این صندوق در مشمولیت قانون کار خواستار افزایش قانونی مستمری سالیانه خود مطابق مصوبه قانونی شورای عالی کار هستند.

ادامه ی اعتصاب کارگران خودروسازی مرتب: کارگران در تجمع امروز خود شعارهای زیر را می دادند: ۹ ماه است حقوق دریافت نکردیم، نون و پنیر و پونه ما همه گشنمونه، وعده‌وعید نمی‌خوایم، ما حقمونو می‌خوایم!

اعتصاب کامیونداران: گزارش هایی از اعتصاب سراسری کامیونداران در حمایت از جنبش انقلابی از جمله در شاپور اصفهان، قزوین، بندرعباس و کرمانشاه دریافت شده است.

اعتصاب کاميونداران – قزوين – 6 آذر

گزارش های هفتاد و دومین روز خیزش انقلابی در ایران

بیانیه مشترک جوانان محلات ۳۰ شهر ایران:
ملت غیور ایران!
اکنون نزدیک ۱۰ هفته از آغاز انقلابمان در پی مرگ دختر ایران، علیه حکومت اشغالگر جمهوری اسلامی می‌گذرد. در این مدت دانشجویان با اعتراض و اعتصاب خود پابه‌پای دیگر مردمان این سرزمین که از ظلم و ستم به ستوه آمده‌اند جنگیده و تحت شدیدترین سرکوب‌ها هستند.
از طرفی رژیم جنایت کار جمهوری اسلامی روز چهارم آبان ماه، مراسم چهلم رمز انقلاب ما ژینا را به خاک و خون کشید.
گفته بودیم که «هر یک نفر کشته شه هزار نفر پشتشه»، لذا به مناسبت های «چهلم شهدای چهلم مهسا» و روز دانشجو، ما «جوانان محلات»، تمامی هموطنان را در اعتراض به مظالم این رژیم سفاک به همه اقوام و اقشار ایرانی، به تظاهرات، تحصن و اعتصاب سراسری در روزهای دوشنبه تا چهارشنبه ۱۴، ۱۵ و ۱۶ آذرماه فرا می­خوانیم.
از جوانان انقلابی هم می­خواهیم تا آن روز با اعتراضات ناگهانی و خلاقیت­های مبارزاتی در محلات و خیابان­ ها، آتش انقلاب را گرم نگه داشته و تمرکز مزدوران رژیم را برهم زنند و هم­پیمان با تمام هموطنان، در راستای پیروزی زودتر این قیام حرکت کنند.
هدف نهایی، سرنگونی نظام منحوس جمهوری اسلامی است و تا رسیدن به آن کوتاه نخواهیم آمد.
خیابان حق ماست، ایران مال ماست
زنده باد آزادی پاینده باد ایران
جوانان محلات تبریز، مشهد، شیراز، کرج و البرز، اهواز، زنجان، همدان، یزد، سنندج، زاهدان، اصفهان، کاشان، قزوین، اردبیل، ارومیه، بوشهر، بندرعباس، گرگان، قم، نیشابور، بابل، خوی، نجف‌آباد و حومه، فیروزآباد، بم، چالوس و نوشهر، بجنورد، کرمانشاه، رشت و اراک. – ۶ آذر ۱۴۰۱

تجمع خانواده ها در برابر زندان اوین: بنابر گزارش نهادهای مدافع حقوق بشر تعداد بازداشت شدگان اعتراضات از مرز هجده هزار گذشته است. زندانیان در صدها زندان و بازداشتگاه ها رسمی و یا بی نام و نشان محبوس و تحت شرایط بسیار بد نگهداری می شوند. برخی گزارش ها حاکی است بسیاری از زندانیان در حالی که هنوز گلوله های ماموران سرکوب را در بدن خود دارند دوران سختی را در زندان ها می گذرانند و هیچ گونه اقدامی برای بهبود جراحات آن ها صورت نمی گیرد. زندان اوین تهران محل بازداشت تعداد نامعلومی از معترضان است و هر روز خانواده ها ساعت ها در برابر آن حضور می یابند و غالبا پاسخ قانع کننده ای نسبت به وضع زندانیان خود دریافت نمی کنند. تصاویر زیر مربوط به تجمع امروز خانواده ها در برابر زندان اوین است.

ضرب و شتم سوران اسکندرلطفی، سخنگوی شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران: سوران اسکندر لطفی، سخنگوی شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران در زندان تهران بزرگ، مورد ضرب و شتم بازجویان قرار گرفت و وضعیت جسمانی او بسیار وخیم گزارش شده است.

سوران اسکندر لطفی، سخنگوی شورای هماهنگی تشکل های صنفی معلمان روز ۱۶ مهر ماه بدون هیچ مستند قانونی در مریوان و در منزل خود بازداشت و سپس به بند ۲۰۹ زندان اوین و سپس به زندان تهران بزرگ منتقل شد. زندانبان «زندان بزرگ تهران» مقبولیت و مورد احترام بودن سوران را بر نتابیده و ایشان را به اسم بازجویی فراخواند‌ه‌اند و در اتاق بازجویی به شدت مورد ضرب و شتم قرار داده‌اند. شدت شکنجه و کتک‌کاری به حدی بوده است که این معلم بازنشسته در چند روز گذشته وضعیت جسمی وخیمی داشته است و تاکنون هیچ نوع رسیدگی‌ای به وضعیت ایشان و هیچ نوع مداوایی صورت نگرفته است.
انجمن صنفی معلمان مریوان، در خصوص وضعیت سوران اسکندر لطفی، ابراز نگرانی شدید کرده و این برخوردها را بشدت محکوم کرده و خواهان آزادی بدون قید و شرط او شده است.

تظاهرات امروز پاریس، یکشنبه ۲۷ نوامبر در همبستگی با انقلاب ژن ژیان ئازادی در ایران و کوردستان

تظاهرکنندگان ضمن اعلام حمایت از اعتراضات سراسری ایران، حملات اخیر و فاشیستی اردوغان به روژآوا (شمال و شمال شرق سوریه) و بمباران نظامی مقر کردها در کوردستان عراق، میلیتاریزه ساختن اخیر کوردستان در ایران را نیز محکوم کردند. آنها با شعارهای فرانسوی، کوردی و فارسی، همبستگی خود را با مبارزات زنان، کارگران، و ملل تحت ستم در ایران بیان کردند.
در این برنامه همچنین نماینده ای از احزاب و گروه های سیاسی همراهی شان با اعتراضات سراسری ایران بیان را کردند و پیام همبستگی کلکتیو زنان بلوچ (دسگوهاران) نیز خوانده شد.