۱۲۰ زندانی در خرم آباد راهی بیمارستان شدند

بامداد روز یکشنبه ۱۰ آذرماه، دستکم ۱۲۰ تن از زندانیان زندان خرم آباد به دلیل مسمومیت ناشی از نشت گاز راهی بهداری زندان و بیمارستان خارج از زندان شدند.

هرانا: بامداد روز یکشنبه ۱۰ آذرماه ۹۸، دستکم ۱۲۰ تن از زندانیان زندان خرم آباد به دلیل مسمومیت ناشی از نشت گاز راهی بهداری شدند.

در جریان این نشت گاز که ساعات ابتدایی بامداد رخ داده بود، زندانیان با علائمی چون سرگیجه، عدم تعادل و حالت تهوع از خواب بیدار شدند.

یک منبع نزدیک به خانواده یکی از زندانیان در در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: “دودکش به صورت شنبه شب از جای خود درآورده شده بود. مشخص نیست که این امر به دستور رئیس زندان، آقای امیدی صورت گرفته یا خیر. صبح یکشنبه زندانیان با حالت تهوع و سرگیجه از خواب بیدار شدند و اگر یک ساعت دیر می‌شد، کسی زنده نمی‌ماند.”

بنا به گفته این منبع مطلع، در شب حادثه “برخی از افراد مرتبط با زندان” ، دودکش را از جای خارج کرده و موجب گاز گرفتی زندانیان شده اند. این منبع همچنین افزود: “تعدادی از آنها، خصوصا کسانی که دارای بیماری قلبی بودند، به بیمارستان های داخل شهر منتقل شده‌اند.”

این زندان سال گذشته مختص زندانیان “رای باز”، در کنار زندان پارسیلون خرم آباد افتتاح شده بود و تعدادی از زندانیان دارای وثیقه و مرخصی از زندان مرکزی و پارسیلون خرم آباد به آن منتقل شده بودند.

برخی از زندانیان به صورت روزانه از ساعت ۲ به بعد امکان خروج از زندان را دارند،از این تعداد گروهی کارهای خدماتی زندان را بر عهده داشته و گروهی دیگر یک شب در هفته، یعنی شنبه ها از ساعت ۷ غروب تا ۷ صبح فردا، موظف به گذراندن شب در زندان هستند. برخی دیگر نیز به صورت هفتگی  عصر چهارشنبه از زندان خارج شده و صبح شنبه بازمی‌گردند و تعدادی نیز تنها هفته ای یکبار مرخصی دارند.

Share: