در ۲ حادثه رانندگی در شهرهای مهریز و شوشتر ۱۶ کارگر کشته و ۲۴ تن دیگر مصدوم شدند.

صبح روز سه‌شنبه ۸ شهریور ۱۴۰۱ در یک حادثه رانندگی، در اثر برخورد یک تریلر با مینی بوس حامل کارگران فصلی در جاده کمر‌بندی شوشتر ۱۶ کارگر کشته و ۸ تن دیگر مصدوم شدند. این حادثه در ساعت ۶ صبح رخ داد و طی آن یک تریلر با مینی‌بوس کارگران تصادف کرده است. این حادثه رانندگی در محور شوشتر و جاده کمربندی گاومیش‌آباد رخ داد. از وضعیت عمومی کارگران مصدوم اطلاع دقیقی در دست نیست.

به دنبال این حادثه ۲ روز عزای عمومی در شهرستان شوشتر اعلام شد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی فرمانداری شوشتر، در پی حادثه صبح امروز برخورد تریلی با مینی بوس حامل کارگران فصلی مزرعه کشاورزی در جاده کمربندی شوشتر به دزفول (جنب شهرک علم الهدی) که منجر به جان باختن ۱۶ نفر از کارگران ساکن در شهر شهید شرافت شد، روزهای(چهارشنبه نهم و پنجشنبه دهم شهریور ماه) در شهرستان شوشتر عزای عمومی اعلام شد.

بنابر این گزارش تعداد قربانیان ان حادثه تا لحظه ارسال خبر ۱۰ زن و ۶ نفر مرد گزارش شده است که هویت یک نفر از آن‌ها تا کنون مشخص نشده است؛ در عین حال هشت مصدوم این حادثه در بیمارستان بستری هستند.

در یک حادثه رانندگی دیگر در شهرستان مهریز ۱۳ کارگر یکی از کارخانجات صنعتی مصدوم شدند. این حادثه رانندگی در ساعت ۷ صبح روز سه‌شنبه ۸ شهریور ۱۴۰۱ در محور مهریز به یزد رخ داد. مینی‌بوس کارگران در این حادثه رانندگی با یک خوروی پژو برخورد کرد. کارگران مربوط به شیفت صبح و در حال انتقال به کارخانه بودند. وضعیت ۳ تن از کارگران نامناسب گزارش شده است. اما سایرکارگران در وضعیت پایداری قرار دارند.