۲۸ استان در وضعیت قرمز و هشدار قرار دارند

علیرضا رئیسی معاون وزیر بهداشت، روز جمعه ٧ شهریور، با ابراز نگرانی از افزایش سفرها به شمال کشور در تعطیلات محرم، اعلام کرد که مازندران یکی از کانون های آلوده در انتشار ویروس کرونا است و پس از بازگشت مسافران به تهران، به مرکز پخش ویروس به سراسر کشور تبدیل می‌شوند. بر اساس آخرین گزارش ها، وضعیت کرونا در مازندران از قرمز فراتر رفته و نزدیک به ٨٠٠ نفر در بیمارستان های این استان بستری هستند. شمار موارد بستری در اصفهان نیز به بیش از ١٠٠٠ نفر رسیده است.

سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت ایران، روز جمعه ٧ شهریور، اعلام کرد: «بر اساس یافته های قطعی آزمایشگاهی، از ظهر دیروز تا امروز، تعداد ٢١١۵ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شده اند که ۹۴۱ نفر از آنها بستری شده اند و تعداد ۳٨۱۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در وضعیت شدید و بحرانی این بیماری و تحت مراقبت در بخش های آی سی یو قرار دارند و مجموع مبتلایان به این بیماری در ایران، به ۳۶۹ هزار و ۹۱۱ مورد رسیده است».

وی افزود: «متأسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، تعداد ۱۱۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در کشور، جان خود را از دست داده اند و مجموع درگذشتگان بر اثر این بیماری به ۲۱ هزار و ۲۴۹ نفر رسیده است».

او در ادامه گفت: «١٣ استان تهران، مازندران، گیلان، قم، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، زنجان و قزوین در وضعیت قرمز قرار دارند و همچنین ١٥ استان های آذربایجان غربی، البرز، فارس، لرستان، هرمزگان، اردبیل، بوشهر، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، مرکزی، ایلام، چهارمحال و بختیاری، گلستان و خوزستان در وضعیت هشدار قرار دارند»…

Share: