۲ تن از کارگران شرکت هپکو اراک با تودیع وثیقه آزاد شدند

طی روزهای گذشته، دو تن از کارگران شرکت هپکو اراک با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا زمان پایان دادرسی آزاد شدند. این کارگران پیشتر در تاریخ  ۱۱ دی ماه، در پی احضار به مراجع قضایی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بودند.

هرانا، به نقل از ایلنا، طی روزهای گذشته، دو تن از کارگران شرکت هپکو اراک با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا زمان پایان دادرسی آزاد شدند.

بر اساس این گزارش، پرونده این دو کارگر همچنان مفتوح است.

گفتنی است پیشتر در تاریخ ۱۱ دی ماه ۹۸، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی از بازداشت این کارگران خبر داده و اعلام کرده بود که دو نفر از کارگران هپکو که نامشان در بین بازداشتی‌های تجمعات کارگران هپکو بوده و با قرار وثیقه آزاد شده بودند، مجدداً احضار شده و کماکان در بازداشت به سر می‌برند”.

بازداشت این کارگران در پی شرکت در تجمعات کارگری که در اعتراض به معوقات مزدی، بلاتکلیفی وضعیت مالکیت و سهامدار شرکت، در مسیر ریل راه آهن شمال_جنوب برگزار شده بود، صورت گرفته بود.

لازم به یادآوری است روز دوشنبه ۲۵ شهریورماه ۱۳۹۸، تجمع اعتراضی کارگران هپکو اراک در پی ورود نیروهای انتظامی به خشونت کشید شد و نیروهای انتظامی جهت متفرق کردن تجمع، کارگران را مورد ضرب و شتم قرار دادند که در پی آن شماری از معترضان مصدوم و دستکم ۲۹ تن بازداشت شدند.

تمام کارگران بازداشت شده تا تاریخ ۳ مهر ماه، با تودیع قرار وثیقه آزاد به طور موقت آزاد شدند.

Share: