۳۶ میلیون نفر در آمریکا تقاضای دریافت کمک مالی بیکاری کرده‌اند

بر اساس آمارها، حدود سه میلیون شهروند آمریکایی دیگر که کار خود را از دست‌ داده‌اند، هفته گذشته تقاضای بیمه بیکاری کردند.

بحران ناشی از شیوع ویروس کرونا کماکان شرکت‌های بیشتری را به کاهش مشاغل و تعدیل شمار کارمندان وادار کرده است.

به گزارش آسوشیتدپرس، در حال حاضر و طی دو ماهی که ویروس کرونا میلیون‌ها کسب‌وکار را به تعطیلی و تعدیل نیرو کشانده است، طبق آمار وزارت کار ایالات متحده حدود ۳۶ میلیون نفر خواستار کمک‌هزینه بیکاری شده‌اند. 

شمار متقاضیانی که برای اولین بار تقاضای کمک‌ مالی می‌کنند طی شش هفته متوالی روند نزولی داشته، به این معنی که شمار شرکت‌هایی که در حال تعدیل نیروهایشان هستند، رو به کاهش است. 

با این حال آمار هفتگی متقاضیان کمک‌ مالی بیکاری کماکان بسیار بالاست و نشان می‌دهد که اقتصاد در حال تضعیف است. 

ایالت‌های مختلف آمریکا به روش‌های مختلف مقررات محدودیت رفت و آمد را تسهیل می‌کنند. برای مثال، ایالت اوهایو به انبارها و عمده‌فروشی‌ها، اغلب ادارات، کارخانجات و شرکت‌های ساختمانی اجازه داده کارشان را ازسرگیرند. اما رستوران‌ها و میخانه‌ها برای نشستن در فضای داخلی بسته‌اند. 

گروه دیگری از ایالت‌ها از جمله جورجيا، آرایشگاه‌ها، باشگاه‌های بازی بولینگ، مغازه‌های خالکوبی، و باشگاه‌های ورزشی را باز کرده‌اند. در کارولینای جنوبی هتل‌های ساحلی بازشده‌اند و تگزاس مراکز خرید را بازگشایی کرده است. / ايران اينترنشنال

Share: