۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

امروز جمعی از کارگران مجتمع کشت و صنعت هفت تپه در مقابل ساختمان دفتر مدیریت این شرکت، تعدادی از کارگران شهرداری ساری مقابل ساختمان شورای شهر و شهرداری و شماری از کارگران واحد تولیدی، صنعتی آذرآب اراک در مسیر جاده اراک_تهران، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

ایرنا، امروز یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸، بیش از ۴۰۰ نفر از کارگران واحد تولیدی، صنعتی آذرآب اراک، در اعتراض به معوقات مزدی خود و عدم تعیین تکلیف سهامدار این شرکت، در مسیر جاده اراک_تهران دست به تجمع زدند.

بر اساس این گزارش، تعیین تکلیف سهامداری، پرداخت معوقات حقوق از تیرماه جاری تاکنون و نداشتن قرارداد کاری؛ نبود منابع برای پرداخت پاداش و تسویه حساب بازنشستگان از جمله موضوعاتی است که کارگران خواستار رسیدگی مسئولان به آنها هستند.

به گفته یکی از کارگران: “از سال گذشته تاکنون چندین بار نسبت به وضعیت نامعلوم آذرآب اعتراض کردیم، اما هر بار جز وعده و وعید چیزی عایدمان نشد”.

تجمع کارگران مجتمع کشت و صنعت هفت تپه

تجمع کارگران مجموعه شهرداری ساری

به گزارش ایلنا، حدود ۶۰۰ کارگر پیمانی شهرداری ساری با عناوین مختلف شغلی، از تاریخ ۳۱ شهریور ماه با ورود شهردار جدید از کار بیکار شده‌اند. در پی این مساله، تعدادی از کارگران در مقابل ساختمان شورای شهر و شهرداری تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، شهردار ساری که کمتر از دو هفته است مدیریت شهر را به‌دست گرفته، مدعی است که این ۶۰۰ کارگر از راه غیرقانونی و بدون طی روال قانونی استخدامی در سال‌های ۹۷ و ۹۸ جذب شهرداری شده‌اند.

میانگین سابقه کاری کارگران تعدیل شده یک تا ۲ سال است که برخی از آنها هنوز معوقات مزدی پرداخت نشده دارند.

قاسم قاسمی، عضو شورای شهر ساری، در این خصوص گفت: “سؤال اینجاست اگر قرار بر این بود این نیروها به‌کار گرفته نشوند، چرا جذب شهرداری شده‌اند؟ آنها با هزار امید، زندگی خود را بر اساس حقوق پیش‌بینی‌شده بنا نهاده، وام گرفته و ازدواج کرده‌اند، حتی برخی از آنها یک یا چند ماه حقوق گرفتند، اگر قرار نبود بمانند پس چرا به آنها حقوق و ملزومات اداری دادند؟ چطور شد که در ابتدا اجازه ورود دادند و در ادامه در تصمیمی عاجلانه با زندگی بیش از ۶۰۰ نفر از نیروهای شهرداری بازی کردند؟”

وی افزود: “این اتفاق درحالی افتاد که مدیریت شهری تمام تلاش خود را برای حفظ اشتغال این تعداد کارگر انجام نداده است و شهرداری ساری درآمد بسیار خوبی دارد و از لحاظ مالی مشکلی برای پرداخت حقوق مزایای این تعداد کارگر ندارد”.

Share: