هه‌نگاو از صدور احکام زندان برای ۷ نفر از بازداشت‌شدگان قیام در پیرانهشر توسط شعبه‌ی ۱۰۲ کیفری ٢ این شهر خبر داده است. این ۷ تن اهل روستای «پسوی» از توابع پیرانشهر هستند که در جریان قیام بازداشت و پس از مدتی با قید وثیقه موقتا آزاد شدند.

علی بخشوری ۳۹ ساله به اتهامات «عضویت در حزب دموکرات، اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور، تبلیغ علیه نظام و فیلم‌برداری از اماکن دولتی» مجموعا به ۱۴ سال حبس تعزیری محکوم شد. طبق ماده ۱۳۴ قانون مجازات، از کل این محکومیت، مجازات اشد یعنی ۵ سال حبس قابل اجراست.

احسان‌ گلابی ۲۰ ساله به اتهامات «عضویت در حزب دموکرات، اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور، تبلیغ علیه نظام و فیلم‌برداری از اماکن دولتی» مجموعا به ۱۴ سال حبس تعزیری محکوم شد. طبق ماده ۱۳۴ قانون مجازات، از کل این محکومیت، مجازات اشد یعنی ۵ سال حبس قابل اجراست.

محمد ابراهیمی ارشد ۲۹ ساله به اتهامات «عضویت در حزب دموکرات، اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور، تبلیغ علیه نظام و فیلم‌برداری از اماکن دولتی» مجموعا به ۱۴ سال حبس تعزیری محکوم شد. طبق ماده ۱۳۴ قانون مجازات، از کل این محکومیت، مجازات اشد یعنی ۵ سال حبس قابل اجراست.

اسماعیل تجلا ۲۲ ساله به اتهامات «عضویت در حزب دموکرات، اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور و تبلیغ علیه نظام» به به ۶ سال و ۱۱ ماه حبس محکوم شد. طبق ماده ۱۳۴ قانون مجازات، از کل این محکومیت، مجازات اشد یعنی ۳ سال و ۷ ماه حبس قابل اجراست.

آرام خالدی نسب ۲۳ ساله به اتهامات «عضویت در حزب دموکرات، اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور و تبلیغ علیه نظام» به به ۶ سال و ۱۱ ماه حبس محکوم شد. طبق ماده ۱۳۴ قانون مجازات، از کل این محکومیت، مجازات اشد یعنی ۳ سال و ۷ ماه حبس قابل اجراست.

علیرضا محمدی ارشد ۲۲ ساله به اتهامات «عضویت در حزب دموکرات، اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور و تبلیغ علیه نظام» به به ۶ سال و ۱۱ ماه حبس محکوم شد. طبق ماده ۱۳۴ قانون مجازات، از کل این محکومیت، مجازات اشد یعنی ۳ سال و ۷ ماه حبس قابل اجراست.

هیوا محمودی ۳۲ ساله به اتهام «اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور» به ۲ سال حبس محکوم شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *