‍ اعتراضات دامنه دار کارگران سازمان حمل و نقل بار و مسافرشهرداری یاسوج

روزیکشنبه 27 مهر، کارگران سازمان حمل و نقل بار و مسافرشهرداری یاسوج در ادامه  اعتراضات دامنه دارشان نسبت به عدم پرداخت بموقع حقوق برای باری دیگرصدایشان را در اعتراض به پرداخت نشدن 9 ماه حقوق وبی توجهی مسئولان ،رسانه ای کردند.

یکی از کارگران سازمان حمل و نقل بار و مسافرشهرداری یاسوج بنمایندگی از 60 نفر از همکارانش به خبرنگار رسانه ای گفت:چند بار به شهرداری مراجعه کردیم شهردار به ما گفت اگر چرخ خودرویم رو بفروشم حقوق شما را پرداخت می‌کنم اما فروردین به ما پول دادند و دیگر هیچ!

وضع من تا حدودی از سایر کارگران بهتر است آنها حتی پول نان خریدن هم ندارند امروز صبح یک میلیون در حساب داشتم به هر نفری مبلغ 40 – 50 تومان دادیم حداقل بتوانند نان بخرند، زندگی برای نیروهای سازمان حمل و نقل بار و مسافر تلخ شده و چند نفر از آنها زندگیشان در حال فروپاشی است.

یکی از همکارانمان که پسر جوانی است 4 سالی است که عقد کرده اما تاکنون نتوانسته یک جشن ساده بگیرد و زندگی مشترک تشکیل دهد حالا هم که شرایط سخت و سخت‌تر شده است.

بیش از 20 بار به شهردار مراجعه کردیم اگر هر بار به هر کارگری هم 50هزار تومان می‌داد مطالبه‌ای نداشتیم اما شهردار و اعضای شورای شهر چون حقوق به روزی دارند و فریاد ما هم به جایی نمی‌رسد و مدیرعامل هم قدرت چانه‌زنی ندارد مشکل حل نمی‌شود.

این نیروی سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یاسوج با اشاره به اینکه مطالبات چند ماه از سال گذشته را طلبکاریم و امسال فقط فروردین به ما حقوق پرداخت شده تا اعتراض نکنیم،اضافه کرد: تنها راهی که پیش پایمان گذاشته‌اند اینکه ما را اخراج کنند.

مطالبات_مزدی

Share: