رانندگان و کارگران شرکت واحد برای دومین بار طی هفته جاری دست به تجمع زدند. کارگران به افزایش ۱۰ درصدی حقوق اعتراض دارند. این افزایش ناچیز با افزایش ۵۷ درصدی قول داده شده فاصله بسیاری دارد. روز گذشته نیز کارگران بازنشسته و رانندگان در برابر اداره شرکت واحد در اعتراض به پرداخت نشدن سنوات خدمتی و ۴ درصد بیمه تجمع کرده بودند.

روز دوشنبه ۲۶ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱، رانندگان و کارگران شرکت واحد در برابر درب توقفگاه سامانه ۳ بی‌آر تی جنب اداره مرکزی شرکت واحد تجمع کردند.

معترضان به نادیده گرفتن مصوبه مزد شورایعالی کار مبنی بر افزایش ۵۷ درصدی حقوق و اعمال ۱۰ درصد افزایش حقوق برای کارگران شرکت واحد اعتراض دارند.

به گزارش سندیکای کارگران شرکت واحد  اتوبوسرانی تهران، یک اتوبوس از کارگران تعمیرگاه زرند سامانه ۱ برای پیوستن به این اعتراض در حرکت هستند.

رانندگان و کارگران شرکت واحد صبح روز یکشنبه ۲۵ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ نیز در برابر اداره مرکزی این شرکت تجمع اعتراضی برگزار کردند. مطالبه آنها پرداخت ۴ درصد حق بیمه مشاغل سخت و پرداخت سنوات خدمتی می‌باشد.

با اینکه تعدادی از رانندگان و کارگران شرکت واحد در اسفند‌ماه سال گذشته بازنشسته شده‌اند، اما با گذشت دو ماه از زمان بازنشستگی‌شان، بخشی از حقوق و مزایای آنها پرداخت نشده است. معترضین حاضر در صحنه می‌گویند: «از زمانی‌ که حکم بازنشستگی ما ابلاغ شده، حق بیمه مشاغل سخت و زیان‌آور و سنوات خدمتی‌مان پرداخت نشده است. ما بارها برای مطالبه این حقوق، نامه نگاری کرده‌ایم و یا حضوری به مسئولان مربوطه گفته‌ایم. اما گویا هیچ کس گوش شنوایی برای حرف‌های ما ندارد.»