تجمع دانشجویان مقابل دادستانی در اعتراض به تخریب محیط زیست و فروش باغات: “داشتن هوای پاک حق مردم است” ، “آقای دادستان خفه شدیم”

http://newsmedia.tasnimnews.com/Tasnim/Uploaded/Image/1393/12/10/139312101231408664840603.jpg

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، جمعی از دانشجویان تهرانی از تشکل‌های مختلف دانشجویی دقایقی پیش در اعتراض به تخریب گسترده باغات و مقوله تراکم‌فروشی در شهرهای بزرگ کشور، مقابل ساختمان دادستانی در مقابل پارک شهر تهران تجمع کردند.

تجمع‌کنندگان با در دست داشتن پلاکاردهایی نظیر “داشتن هوای پاک حق مردم است” و “آقای دادستان خفه شدیم” و با در دست داشتن پلاکاردهایی با مضامین بیانات رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان و فعالان محیط زیست، خواستار برخورد قاطع دادستانی و وزارت دادگستری با مقوله تخریب محیط زیست و فروش باغات و تراکم‌فروشی در شهرهای بزرگ شدند.

شهبازی دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی در جمع این دانشجویان تجمع کننده با ایراد سخنانی، اظهار داشت: در طول سالیان گذشته و با طرح فروش تراکم که از دوران کرباسچی آغاز شد درآمد شهرداری‌ها و شورای شهر افزایش یافت.

وی گفت: در شهر شیراز این مسئله باعث شد درآمد شهر شیراز ۳ برابر کل استان فارس شود.

شهبازی با اشاره به اینکه تراکم‌‌فروشی پول تمیزی نیست، گفت: طبق اعلام مراکز، شهر تهران در سال ۹۲، ۱۴۸ روز هوای ناپاک داشته و ما در حالی که تنها در روز درختکاری درخت می‌کاریم ۳۶۵ روز درختان سبز باغات را از ریشه درمی‌آوریم.

دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی گفت: دومینوی اشتباهاتی که از تراکم‌فروشی شروع می‌شود معلوم نیست در کجا خرج می‌شود.

شهبازی اضافه کرد: این تجمع درخواست از دادستانی برای مقابله با تخلفات متعدد از سوی بخش‌ها و ارگان‌های مختلف با این امر و لبیک به سخنان اخیر رهبری در حوزه محیط زیست است.


نظرات بسته شده است