“بحران معلم” در آموزش و پرورش

دبیرکل مجمع فرهنگیان .. گفت: آموزش و پرورش در سال‌های آینده با بحران معلم روبرو خواهد شد.
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، فرج کمیجانی دبیرکل مجمع فرهنگیان انقلاب اسلامی عصر امروز (دوشنبه 25 بهمن) در سی و چهارمین نشست شورای مرکزی خانه احزاب ایران، با اشاره به مشکلات آموزش و پرورش، اظهار داشت: علیرغم همه تاکیدات در توجه بیشتر به آموزش و پرورش، اما در عمل اتفاقی نیفتاده است.
وی افزود: بودجه آموزش و پرورش 32 هزار میلیارد تومان است، اما 99 درصد از این بودجه مربوط به حقوق کارکنان است، بنابراین وزارت آموزش و پرورش با یک درصد اداره می‌شود.
دبیرکل مجمع فرهنگیان انقلاب اسلامی با طرح این سوال که چگونه یک وزارتخانه بزرگی مثل وزارت آموزش و پرورش می‌تواند با یک درصد از بودجه خود را اداره کند و چرا کسی به فکر مشکلات این مجموعه نیست؟ گفت: تا سال 1400، 320 هزار معلم بازنشسته می‌شوند و این در حالی‌ است که دانشگاه فرهنگیان سالیانه فقط 10 هزار معلم را استخدام می‌کند که این مسئله می‌تواند وزارت آموزش و پرورش را با یک بحران مواجه کند.
وی پیشنهاد کرد که خانه احزاب ایران برای اجماع ملی در جهت رفع مشکلات وزارت آموزش و پرورش دیدار با آشتیانی وزیر آموزش و پرورش داشته باشد.
حشمتیان رئیس خانه احزاب نیز در پاسخ به پیشنهاد کمیجانی اظهار داشت که این مسئله قبلا در هیئت‌رئیسه خانه احزاب مطرح شده، بنابراین با این پیشنهاد موافقت می‌شود.


نظر بگذارید