دست‌ها از سوریه کوتاه باد!

بیانیه حزب کمونیست استرالیا درباره بمباران سوریه توسط آمریکا
برگردان: آمادور نویدی
حزب کمونیست استرالیا به شدیدترین وجه ممکن بمباران سوریه توسط ارتش آمریکا را محکوم می‌کند. حمله بر یک کشور مستقل، نقض قوانین بین الملل است و به دیگر دشمنان صلح در منطقه دلداری داده و کمک ارائه می‌کند.
تصمیم به راندازی حمله به سوریه بدون مجوز از سازمان ملل و حتی کنگره آمریکا صورت پذیرفت. ترامپ با این اقدام خود نشان داده است که که در خاورمیانه هنوز هم همان دستور کار گذشته جهت تجزیه و تخریب کشورهایی بکار گرفته می‌شود که بدنبال سیاستی مستقل از امپریالیسم آمریکاهستند.
اخبار اولیه غربی که پخش شد گزارش داد که بمباران یک کارخانه در ادلب، مؤسسه ای را که زد، جایی بود که تروریست‌ها برای استفاده در سوریه و عراق، خمپاره های شیمیایی را پُر می‌کردند. داستان به سرعت تکامل یافت تا به اتهام حمله شیمیایی توسط دولت اسد تبدیل گشت. جامعه بین المللی حق دارد که ادعاهای بی اساس دولت ترامپ در مسئولیت دولت اسد برای باصطلاح حمله گاز سمی بر جمعیت غیرنظامی یک منطقه از سوریه را که توسط نیروهای ضددولتی کنترول شده است، زیر سئوال ببرد. آمریکا دارای سابقه ایجاد چنین بهانه هایی جهت تجاوزست، مانند اتهام وجود سلاحهای کشتار جمعی در عراق، جهت یک استناد.
آمریکا با این اقدام، خطر یک درگیری بزرگ بین قدرت‌های مسلح هسته ای را افزایش داده است و تلاش‌ها جهت پیدا کردن راه حل مسالمت آمیز جنگ در سوریه را به عقب برمی‌گرداند. حمله آمریکا به پایگاه هوایی سوریه در خدمت تقویت روحیه تروریستهایی‌ست که بدست ارتش سوریه در هفته های اخیر از شکست‌های جدی رنج برده اند.
حمایتی که به دولت ترامپ توسط دولت استرالیا(ائتلاف ناسیونال – لیبرال) و حزب اپوریسیون کارگر (سوسیال دمکرات) داده شده است، در حالی‌که قابل پیشبینی بود، اما اسفناک و غیرمسئولانه است. این بستگی به مردم صلح‌دوست جهان دارد که مخالفت خود را به این بی پروایی نشان دهند، و از روش تحریک آمیز امپریالیسم آمریکا جهت جنگ جلوگیری نمایند.
حزب کمونیست استرالیا از همه اعضاء و هواداران خوداستدعا می‌کند که برای صلح و عدالت اجتماعی به نیروهای جنبش ضدجنگ بپیوندند.
دستها از سوریه و خاورمیانه کوتاه باد!
برگردانده شده از:
گاردین – ارگان حزب کمونیست استرالیا، شماره ۱۷۷۳، ۱۲ آوریل ۲۰۱۷.
Issue #1773 April 12, 2017
HANDS OFF SYRIA
CPA statement on US bombing of Syria
http://cpa.org.au/guardian/2017/1773/02-hands-off.html


نظر بگذارید