مرگ و مصدومیت حین کار در شش واحد صنفی


هرانا ـ طی چند روز گذشته، در فردوسیه شهریار یک آتش‌نشان کشته و شش تن دیگر مصدومیت شدند. در شهرستان دماوند نیز یک کارگر ساختمانی بر اثر برق گرفتگی جان باخت. صبح روز بیست و پنجم اردیبهشت ماه، یک کارگر در مشهد بر اثر گیر کردن در دستگاه خشت‌زنی کوره آجرپزی جان خود را از دست داد. گفتنی است دو کارگر ساختمانی در شیراز و پنج کارگر در یک کارخانه در محدوده کرج مصدوم و روانه بیمارستان شدند.
به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، ماموریت مهار آتش‌سوزی در یک واحد آپارتمان در فردوسیه شهریار، به کشته شدن یک آتش‌نشان و مصدومیت ۶ تن منجر شد.
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی فردوسیه ضمن تایید این خبر اظهار داشت: “این حادثه در ساختمانی در شهرک مسکن مهر فردوسیه روی داد و دود ناشی از آتش سوزی، ساختمان را فرا گرفت”.
یوسف زارعی افزود: ماموران آتش نشانی بلافاصله پس از وقوع این حادثه اقدام به خارج کردن ساکنان ساختمان کردند.
وی گفت: “سه نفر از ساکنان و ۳ تن از آتش‌نشانان که دچار خفگی ناشی از دود شدند فورا به بیمارستان منتقل شدند اما یک نفر از آتش نشانان بدلیل شدت خفگی به شهادت رسید”.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی فردوسیه عنوان کرد: “هم اکنون برق ساختمان قطع شده و ۵۰ نفر از ساکنان ساختمان از محل حادثه خارج شده اند”.
مصدومان حادثه به بیمارستان امام سجاد شهریار اعزام شده‌اند.
بار دیگر جان برای نان یکی دیگر از عزیزان را از ما گرفت.
به گزارش کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری، بر اساس خبر کانال انجمن صنفی کارگران واستادکاران ساختمانی مریوان و سرواباد در مورخه ۹۶/۲/۲۰ اقای اسعد مصطفایی بر اثرمصدومیت برق گرفتگی در حین انجام داربست در شهرستان دماوند در بیمارستان تهران جان باخت.
مرگ کارگر آجرپز در اثر گیر کردن در دستگاه خشت زنی
به گزارش ایلنا، صبح روز بیست و پنجم اردیبهشت ماه، یک کارگر در مشهد بر اثر گیر کردن در دستگاه خشت‌زنی کوره آجرپزی جان خود را از دست داد.
به گزارش خبرنگار ایلنا، مقارن ساعت ۱۱:۵۱ روز دوشنبه با اعلام حادثه گیر کردن کارگر کوره آجرپزی در دستگاه خشت زنی به آتش‌نشانی، نجاتگران ایستگاه هشتم مشهد به همراه تجهیزات کامل روانه محل حادثه واقع در جاده ابلغ، روستای شترک شدند.
بر اساس اطلاعات اولیه کارگر حادثه دید در اثر شدت جراحات جان باخته است.
مصدوم شدن دو کارگر ساختمانی در شیراز در دو حادثه جداگانه
به گزارش ایلنا، ظرف دو روز گذشته، در دو حادثه جداگانه، دو کارگر ساختمانی در شیراز به شدت مصدوم شدند.
در اولین حادثه که روز یکشنبه (۲۴ اردیبهشت ماه) در مجتمع مسکونی در حال ساخت در خیابان بنی هاشمی رخ داد، یک کارگر۳۰ ساله به علت پاره شدن سیم بکسل دستگاه بالابر از طبقات فوقانی به طبقات منفی سقوط کرد وبه شدت از ناحیه کمر مصدوم شد.
همچنین بعد اظهر دیروز دوشنبه (۲۵ اردیبهشت ماه) نیز کارگری دیگری در حین کار در ساختمانی در حال ساخت در خیابان ابیوردی شیراز بر اثر سقوط از ارتفاع طبقه هم کف به زیر زمین دچار مصدومیت شد.
ظهر امروز رخ داد؛ مصدومیت کارگران در اثر انفجار مخزن اسید در منطقه کمال شهر کرج
به گزارش ایلنا، پنج کارگر در یک کارخانه در محدوده کرج بر اثر انفجار مخزن اسید مصدوم و روانه بیمارستان شدند.
ساعت ۱۲:۱۰ ظهر امروز کارخانه تولید دبه در بلوار بهشت سکینه در کمال شهر کرج دچار انفجار شد
از قرار معلوم، بلافاصله پس از این حادثه نیروهای امدادی جهت کمک به آسیب دیدگان به منطقه اعزام شدند.
این حادثه، ۵ مصدوم داشته است که این مصدومان توسط اورژانس به نزدیک ترین مرکز درمانی انتقال یافتند.


نظر بگذارید