کارکنان بیکار شده موسسه ثامن الحجج خواستار مطالبات صنفی خودشدند

در آستانه برگزاری دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری، جمعی از کارکنان بیکار شده موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج بار دیگر مطالبات صنفی خود و همکارانشان را مطرح کردند.
کارکنان موسسه مالی و اعتباری تعطیل شده ثامن الحجج که شمار آنها ۲۷۰۰  نفر می‌شود تا پیش از این در نزدیک به ۴۷۰ شعبه‌ای که از طرف این موسسه مالی اعتباری ثامن الحجج  در سراسر کشور دائر بوده است، فعالیت می کردند از  مسئولان دولت کنونی و در عین حال نامزدهای دوازدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری خواستند تا زمینه تحقق مطالبات صنفی آنها را فراهم کنند.
به گفته این کارگران اگرچه در نتیجه تخلفات مدیران و صاحبان وقت موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج، فعالیت تمامی شعب این موسسه از پاییز سال ۹۴ در سراسر کشور متوقف شده‌است اما در نتیجه این اقدام اکنون تمامی آنها بیکار شده‌اند.
آنها با یادآوری اینکه در نتیجه تحولاتی که بعد از انحلال محل کارشان به وجود آمد، مسئولیت این موسسه به بانک پارسیان سپرده و قرارشد که این بانک از میان آنها تعداد ۱۵۰۰ نفر را به وسیله  آزمون استخدامی جذب نماید، گفتند: با وجود آنکه ماه‌هاست که آزمون یاد شده برگزار شده است اما هنوز هیچ اتفاق تازه‌ای نیفتاده است.
کارکنان موسسه مالی و اعتباری تعطیل شده ثامن الحجج می‌گویند: آثار تعطیلی شعب این موسسه و بیکاری همکارانشان در استان‌هایی نرخ بیکاری در آنها بالا اعلام شده است، مشهود تر است و باعث می شود تا همکاران بیکار شده خود در جمع اعضای خانواده بیشتر احساس سربار بودن را تجربه کنند.


نظر بگذارید