واشنگتن پست: حملات تروریستی تهران دورویی ترامپ و متحدانش را به نمایش گذاشت

+6511
این روزنامه آمریکایی پیام محکومیت با تاخیر و نیش و کنایه دار ترامپ را به شدت به باد انتقاد گرفته و به او گوشزد کرده که ایران از سوی گروهی که از منظر عقیدتی به عربستان سعودی نزدیک است، مورد هدف قرار گرفته است.
روزنامه آمریکایی واشنگتن پست با انتشار گزارشی نوشت حملات تروریستی روز چهارشنبه در ایران و نحوه واکنش جهانی به این حادثه ، دورویی دونالد ترامپ و متحدانش را در ادعای مبارزه با تروریسم به نمایش گذاشت.
این روزنامه آمریکایی با انتخاب این تیتر و با اشاره به واکنش های جهانی در محکومیت این حادثه تروریستی، نوشت: ترامپ و کاخ سفید با سکوتی طولانی پس از این حادثه نسبت به آن واکنش نشان داد و این در حالی بود که وزارت امور خارجه آمریکا پیش از واکنش ترامپ در بیانیه ای روتین و کوتاه، این حادثه تروریستی را محکوم کرد.
به نوشته واشنگتن پست واکنش ترامپ و توییت او در واکنش به حادثه تروریستی در ایران به هیچ وجه مناسب نبود و از بسیاری جهات از استانداردهای دستگاه دیپلماسی آمریکا در موارد مشابه سابق عدول کرده است.
واشنگتن پست به ترامپ یادآوری کرده که مقامات ایران با وجود موضع ضد آمریکایی و الصاق برچسب “شیطان بزرگ” به این کشور، در موارد انجام حملات تروریستی در آمریکا بدون اشاره به سابقه خصومت دو کشور، حوادث تروریستی را محکوم کرده اند که نمونه آنها محکومیت حادثه سال گذشته در شهر اورلاندو آمریکا و یا محکومت فوری حادثه تروریستی 11 سپتامبر بسیار جلوتر و پیش از بسیاری از متحدان آمریکا بوده است. حتی بسیاری از مردم تهران در همان شب حادثه تروریستی 11 سپتامبر با تجمع در میادین این شهر به یاد قربانیان شمع روشن کردند.
به نوشته این روزنامه آمریکایی: مقامات ایران در پیام های محکومیت حوادث تروریستی در آمریکا هیچ اشاره به این نکته نکرده اند که “شیطان بزرگ آنچه که خود کشته را می درود” در حالی که ترامپ در پیام توییتری خود با نیش و کنایه برخورد کرده است.
بر اساس این گزارش این در حالی است که حادثه تروریستی دیروز ایران پس از سال ها مبارزه جدی این کشور با داعش در خط مقدم نبرد صورت گرفته و افزون بر آن، این گروه تروریستی (داعش) از نظر منشا ایدئولوژی و عقیدتی به نزدیک ترین متحد منطقه ای آمریکا یعنی عربستان سعودی نزدیک است.
واشنگتن پست سیاست خارجی ترامپ در قبال منطقه و ایران را اشتباه دانسته و پیروی چشم بسته ترامپ از عربستان سعودی و اسراییل را به باد انتقاد گرفته است.

s24


یک جواب برای “واشنگتن پست: حملات تروریستی تهران دورویی ترامپ و متحدانش را به نمایش گذاشت”

  1. امر بد را به امر خوب باید تبدیل کرد . جنگ سنی و شیعه را براه انداختن علیه منافع اکثریت عظیم مردم منطقه است تنها به سود امپریالیست ها و مرتجعان محلی است. ای هات که جنگ این ها هزار سالهاست و همیشه سران افرطگرا نوانسته اند به چنین جنگ هائی دامن زنند. نه وهابی های عربستان ،نه دارودسته ی شیعگرای ولایت فقیه در ایران توانائی حل مسالمت آمیز تضاد های قرنی خود را دارند. تنها با برانداختن این حاکمیتها است که شرائط انقلابی برای حل مسائل ملی ،مذهبی ،جنسیتی و تسلط امپریالیستی فراهم می شود. این وظیفه بعهده طبقه کارگر منطقه است که رهائی اش در گرو برانداختن حاکمیت سرمایه داری و امپریالیستی است. طبقه کارگر این کشورها هم نیروی عظیم تعیین کننده جامعه هستند و هم سازمانده و توانای سیاسی اند. در این اوضاع کلیه نیروهای مترقی وکمونیستی وظیفه دارند بدیل نجات دهنده خود را تبلیغ کنند و پرچم وحدت وتشکیلات را در پیشاپیش مبارزات کارگری و مقاومت های توده ای بر دوش کشند

نظر بگذارید