دستگیری مجدد رضا شهابی از فعالین کارگری را قویا محکوم می کنیم!

shahabi

کارگران ایران و مردم آزادیخواه!
دیروز و امروز هفدهم و هیجدهم مرداد ۹۶، سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه ، با صدور دو اطلاعیه همگان را مطلع نمود که رضا شهابی چهره شناخته شده و از اعضاء  هیات مدیره این سندیکا، به دلیل اقدام دادستانی برای ضبط ملک وثیقه گذار، به تاریخ ۱۷ مرداد ۹۶ ، به زندان رجایی شهر فراخوانده شده است.
بر ما آشکار است که فراخواندن رضا شهابی به مانند فراخواندن اسماعیل عبدی دبیرکل سابق و عضو ارشد کانون صنفی معلمان ایران و یا محسن عمرانی، فعال صنفی معلمان  و در همين راستا تشدید اذیت و آزار کارگران هفت تپه و دادگاهی نمودن دهها کارگر طی هفته هاي اخیر، همه و همه  زنجیره بهم پیوسته ای از فشار و بازداشتن فعالان  سندیکایی و صنفی از فعاليت براي احقاق حقوق خود و مانع تراشی در مقابل اقدام مستقل مبارزاتی كارگران است .
روند دستگيري و زنداني نمودن  فعالين كارگري در طول سالهای حکومت جمهوری اسلامی به ويژه طي چند سال اخير تسریع یافته است. فعالین كارگری در شرايط ممنوعيت تشكلات مستقل كارگری، به اعتراض به وضعیت نابرابر موجود بپا خاسته اند. هر روز شاهد دهها اعتراض و اعتصابات کارگری صنایع و کارخانجات مختلف هستیم. رژيم سرمایه جمهوری اسلامی از ترس فراگیر شدن این حرکتهای کارگری برای وادار كردن كارگران به سكوت و تمكين و درهم شكستن روحيه مبارزاتي آنان، فعال ترين و فداكارترين چهره های كارگری را به هر بهانه ایی به بند می كشد.
ما نهاد های همبستگی با جنبش کارگری در ایران – خارج کشور، دستگیری مجدد رضا شهابی را به شدت محکوم می کنیم. نهادهای همبستگی بر این امر واقف هستند فعالين كارگري اي چون رضا ، جنبشی را نمایندگی می کنند که حتی زندان ، شکنجه و سرکوب بیرحمانه، نمی تواند روحیۀ طبقاتي آن ها را متزلزل كند. باز گرداندن رضا شهابی به زندان اين وظيفه عاجل را در مقابل ما قرار مي دهد  تا متحداً  برای آزادیش تلاش نمائيم. و این مسئولیت را بر عهده همه ما می گذارد که به هر طریق ممکن از وی حمایت کنیم و صدای حق طلبی این کارگر مبارز را که به خاطر دفاع از حقوق و بهبود سطح معیشت و زندگی خود و هم طبقه ای هایش، سال هایی از عمر خود را در زندان بسر برده و اکنون به زندان برگردانده شده است به سازمانها و نهادهای کارگری جهان برسانیم. باید تلاش نمود در یک کمپین سراسری تمامی نهادها و تشکلهای کارگری در سطح جهانی را فراخواند تا متحدا خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط رضا شهابی و دیگر کارگران دستگیر شده گردند .
ما همچنين خواهان لغو احکامي كه علیه دیگر فعالین کارگری و معلمان دربند صادر شده هستيم و خواهان آزادی بدون قید و شرط آنها می باشیم.
زنداني سياسي، كارگر زنداني آزاد بايد گردد
نهاد های همبستگی با جنبش کارگری در ایران – خارج کشور
nhkommittehamahangi@gmail.com
http://nahadha.blogspot.com
چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ برابر با ۰۹ اگوست ۲۰۱۷


نظر بگذارید