برکناری ترامپ در صورت متوقف کردن روابط تجاری آمریکا با چین

درخواست آسانژ از بریتانیا و سوئد برای آزادی
بنیانگذار سایت ویکی‌لیکس گفت اگر ترامپ به سبب مسئله کره شمالی، تجارت با چین را متوقف کند به سرعت از ریاست‌جمهوری آمریکا برکنار می‌شود.
به گزارش اسپوتنیک، جولین آسانژ بنیانگذار سایت ویکی‌لیکس، روز دوشنبه گفت: اگر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، به سبب مسئله کره شمالی، تجارت با چین را متوقف کند سریعا از ریاست‌جمهوری آمریکا برکنار می‌شود.
او در پیامی در توییتر خود نوشت: «۹۰ درصد تجارت کره شمالی با چین است. اگر ترامپ تجارت 650 میلیارد دلاری آمریکا را با چین متوقف کند، فورا از قدرت برکنار می‌شود.»
روز یکشنبه رئیس جمهور آمریکا در صفحه توییتر خود تهدید کرد واشنگتن در حال بررسی احتمال توقف روابط تجاری با همه کشور‌هایی است که با پیونگ‌یانگ مراوده تجاری دارند.
تهدید ترامپ بعد از آن مطرح شد که کره شمالی روز یکشنبه از آزمایش موفقیت‌آمیز بمب هیدروژنی این کشور خبر داد که قابلیت قرار گرفتن روی موشک بالستیک بین قاره‌ای را دارد.
شایان به ذکر است چین مهمترین متحد کره شمالی است و همواره از این کشور حمایت می‌کند.


یک جواب برای “برکناری ترامپ در صورت متوقف کردن روابط تجاری آمریکا با چین”

  1. بهرحال با وضعیتیی که در آمریکا حاکم هست رونالد ترامپ رئیس جمهور مطلوب اکثریت ثروتمندان جناح های آمریکا نیست . شرایط فعلی آمریکا شباهت زیادی با دوران بقدرت رسیدن نازی های در آلمان دارد . در آن دوره نازیها و شخص هیتلر جامعه اروپارا در هم ریخت و شرایطی ایجاد کرد که حکومتها متزلزل شده و دولتها کارایی خود را از دست دادند . اینجا بود که هیتلر و دارودسته اش وارد عمل شدند و بسرعت قدرت را در بیشتر کشورهای اروپایی بدست گرفتند تا جایی که قبل از جنگ فقط انگلستان با نازیها همکاری نکرد ولی بقیه کشورها با ارتش آۀمان پیوستند و شد آنچه که نباید میشد و جنگ جهانی دوم اتفاق افتاد . در این جنگ نه تنها آلمان شکست سختی خورد حد اقل تا حالا موفق نشده است بعنوان قدرت اقتصادی نظامی تعیین کننده در اروپا سربلند کند .
    در مورد ترامپ و طرفداران او نیز شرایط شباهت زیادی با آ« دوران دارد . ترامپ در درجه اول اکثریت سفید پوستان را بسیج کرد و حمله خودرا برا علیه مکزیکی ها آغاز و آنرا با نژاد پرستی هم آ]نگ کرد ضمن آنکه متحدین بعداز جنگ جهانی را در سطح جهان بسیار متزلزل و تهدی اقتصادی نظامی کرد و عملا زمینه اتحاد مرتجعترین نیروهای راست و آماده جنگ را حول خود جمع کرده و منتظر فرصت هست تا متحدین سابق که هنوز بخاطر شرایط ویژه خود مقاومتهایی انجام میدهند در هم شکند . به آۀمان حمله میکند روابط خودرا بروسیه تا سطح دشمن ارتقاء میدهد چین را که میلیاردها دلار اوراق قرضه دولتی آمریکا را بعهده دارد تهدید بقطع رابطه تجاری میکند تا همه مرتجعین را پشت سر داشته باشد .
    ولی فکر فرسودگی سیستم نظامی و شکست برنامه های اقتصادی را در صورت ادامه این سیاست نکرده است . این است که قشر متوسط در واقع همان تکنوکراتها و بوروکراتها که شمار آنها در آمریکا تا 20% میرسد را از دست داده است و 1% هارا که اکثرا نماینده مجلس و سنا هستند بشدنت نگران کرده است زمزمه بر کناری ترامپ از آنجا شدت گرفته است که چین روسیه و کره شمالی سه قدرت اتمی نظامی آ»ادگی کامل برای درهم شکستن و ضعیف کردن پتانسیل نظامی آمریکا را در یک جنگ همه جانبه و برق آسا دارند در عین حال که ناتوی اروپایی عملا اخته شده است . باتوجه به اوضاع داخلی ، منطقه ای و جهانی اگر در سیاست خود تجدید نظر نکند احتمالا تا چند ماه دیگر بر کنار خواهد شد . برکناری که همراه هست با پایان قدرت پوشالی آمریکا و سرنوشتی همانند فرانسه ، انگلستان و دیگر قدرتهای اروپای هست

نظر بگذارید