کره شمالی نابود خواهد شد

پیونگ یانگ
ترامپ تهدید کرد کره شمالی را در صورت بروز خطر برای آمریکا نابود کند.
به گزارش اسپوتنیک،دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از تریبون مجمع عمومی سازمان ملل گفت: اگر گره شمالی ایالات متحده را تهدید کند هیچ چیز دیگری بغیر از نابودی کامل آن کشور باقی نمی ماند.
آمریکا تحملش زیاد است و کشور نیرومندی است. اما اگر ما را مجبور به دفاع از خود و یا متحدان خود کنند، انتخاب دیگری بغیر ازنابودی کامل کره شمالی باقی نمی ماند. مرد موشکی(کیم جونگ این)نقش «خودکشی» را برای خود و رژیم خود بازی می کند. آمریکا می خواهد، آماده و قادر به نابودی کره شمالی است اما امیدوار است که چنین کاری ضروری نباشد.
زمان آن فراسیده که مقامات کره شمالی درک کنند که کشور غیر هسته ای بودن-تنها آینده قابل قبول برای ملت آن کشور است.
می خواهم از روسیه و چین به دلیل حمایت از تحریم هاعلیه کره شمالی که به تصویب شورای امنیت سازمان ملل رسید تشکر کنم. اما ما باید کارهای بیشتری انجام بدهیم. وقت آن فرا رسیده تا تمام کشورها  برای انزوای رژیم کیم با یکدیگر همکاری کنند تا کره شمالی به رفتار خصومت آمیز خود پایان بدهد».


یک جواب برای “کره شمالی نابود خواهد شد”

 1. علت تایید قطعنامه سازمان ملل در رابطه با کره شمالی از طرف چین و روسیه جلوگیری از اتمی کردن منطقه جنوب شرقی آسیا از جمله کشور بسیار خطرناک ژاپن و کره جنوبی بود . چه سالهاست که آمریکا و غرب در رابطه با پیشرفت همه جانبه چین در تمامی عرصه ها از جمله نظامی همه تاکتیکهای موجود را بررسی کرده و تصمیم نهایی گرفته بودند تا اگر بشود جنوب شرقی آسیا را نا امن جلوه داده و آنها را از چین و روسیه بترسانند . این سیاست منوط به این بود که آمریکا و،انگلستان ، کانادا ، ژاپن و دیگر کشورها قادر باشند هزینه محاصره نظامی چین را بپردازند .
  اما نه اتحادیه اروپا و آمریکا و کاناداو دیگر شرکا موفق نشدند پیشرفت اقتصادی و نفوذ چین را در منطقه و جهان را مهار کنند.
  و خود آمریکا هم در چنبره بحران اقتصادی و فساد تاریخی در منجلاب عمیقی فرو رفته و تنها شانس آ« تمرکز به مسایل داخلی و صرفنظر کردن از بودجه کلان نظامی است .
  اگر چین و روسیه سیاست درستی اتخاذ نمیکردند محافظه کاران راست ارتجاعی بسرعت کشورهای جنوب شرقی آسیارا مسله به بمب اتمی میکردند که صدالبته در درجه اول خطر را بسمت خود سوق میدادند . نمونه بارز آن فیلیپین هست که روابط نظامی خودرا با آمریکا بحداقل رسانده و از آمریکا خواسته هرچه زودتر پادگانهای خودرا از فیلیپین بر چیند.
  البته همه این موانع برای آ»ریکا و ژاپن به این معنی نیست که آ«ها سریعا از این طرح عقب نشینی خواهند کرد . بلکه در شرایط فعلی امکانات مالی برای اجرایی کردن این طرح وجود ندارد مضافا به اینکه ابتکار عمل در دست چین و روسیه افتاده است و آمریکا هم نتوانسته است متحدین خودرا قانع کند که در جنگ با کره شمالی شرکت کنند در واقع هزینه جنگ را بپردازند .
  نباید فراموش کرد که چین قرار داد امنیتی با کره شمالی دارد که اگر مورد حمله قرار گیر چین بدفاع از این کشور خواهد پرداختو روسیه هم بعلت حسن همجواری با کره شمالی به آمریکا و شرکاء اطلاع داده است که هراقدام نظامی ب همفهوم تجاوز بخاک روسیه تلقی خواهد شد

نظر بگذارید