آمریکایی‌ها از کمپ صحرایی «رکبان» به‌عنوان سپر انسانی استفاده می‌کنند

 آمریکایی‌ها از کمپ صحرایی «رکبان» به‌عنوان سپر انسانی استفاده می‌کنند
منابع سوری از حمله هوایی آمریکا به یک کاروان نظامی ارتش سوریه در شرق این کشور خبر می‌دهند که „ده‌ها“ کشته بر جای گذاشته است.
به گزارش شبکه اسکای نیوز، این حمله هوایی آن گونه که منابع سوری می‌گویند بار دیگر در اطراف پایگاه التنف در شرق سوریه رخ داده که نیروهای آمریکایی در آن حضور دارند.
بنا بر این گزارش، یک کاروان نظامی ارتش سوریه با همراهی شبه‌نظامیان همپیمان آن در مسیر خود به سوی پایگاه التنف به هشدارهای جنگنده‌های آمریکایی پاسخ نداده‌اند و در فاصله 13 کیلومتری این پایگاه در شرق سوریه هدف حمله هوایی قرار گرفته‌اند که ده‌ها کشته در صفوف آنها بر جای گذاشته است.
وزارت دفاع روسیه همچنین اعلام کرد که نیروهای آمریکایی در سوریه، از آوارگان و پناهندگان در کمپ صحرایی «رکبان» به عنوان سپر انسانی برای محافظت از پایگاهشان در شهر «التنف» استفاده می‌کنند.
سرلشکر «ایگور کوناشنکوف» سخنگوی وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد این کمپ صحرایی در نزدیکی مرز سوریه-اردن که محل اسکان حداقل 60هزار زن و کودکی است که از مناطق «رقه» و «دیرالزور» گریخته‌اند، سپر پایگاه نظامی آمریکایی‌ها شده است.
به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک» کوناشنکوف تاکید کرد که نظامیان آمریکایی مانع رسیدن کاروان‌های کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل از اردن به این ساکنین این کمپ هستند.
وی همچنین افزود: «آواراگان رکبان عملا گروگان و سپر انسانی پایگاه آمریکا شده‌اند. به جز آمریکایی‌ها کسانی که از چنین سپرهایی در سوریه استفاده می‌کنند، تروریست‌ها هستند.»
سخنگوی وزارت دفاع روسیه تاکید کرد که این پایگاه آمریکا در التنف، بخشی از مرز اردن را به سیاه‌چاله‌ای تبدیل کرده که داعشی از بیرون آمده و عملیات‌های تروریستی را علیه نیروهای دولت سوریه و غیرنظامیان اجرا می‌کنند.
کوناشنکوف با غیرقانونی خواندن تاسیس پایگاه نظامی آمریکا در التنف در آوریل 2017، گفت آنها به بهانه مبارزه با داعش این پایگاه را تاسیس کردند اما از آن زمان تا کنون شاهد هیچگونه عملیات آمریکایی علیه داعش طی 6 ماه گذشته نبودند.


Leave a Reply