سهیل عربی پس از قول نماینده سپاه بصورت مشروط به اعتصاب غذای تر بازگشت


سهیل عربی زندانی عقیدتی زندان اوین که در اعتصاب غذای خشک به سر می‌برد در نامه ای بمناسبت روز جهانی معلم با انتشار نامه‌ای اعلام کرده که مجددا آب نوشیده و در پی تشنج ناشی از عوارض اعتصاب غذای طولانی به بهداری منتقل شده و سرم به وی تزریق شده است.
به‌گزارش «آمدنیوز» این زندانی سیاسی آبان ۱۳۹۲به همراه همسرش نسترن نعیمی توسط قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران دستگیر شد. همسرش پس از چند ساعت آزاد شد اما او برای مدت دو ماه در سلول انفرادی نگهداری و سپس به بند ۳۵۰زندان اوین منتقل شد.
این وبلاگ نویس و فعال فضای مجازی با اتهامات سب‌النبی و اهانت به امامان شیعه و توهین به علی خامنه‌ای٬ احمد جنتی و غلامعلی حداد عادل محاکمه و به اعدام محکوم شد که این حکم در دادگاه تجدید نظر شکسته شد و به ۹۰ ماه زندان و دو سال تحقیقات مذهبی برای اثبات پشیمانی، تغییر کرد.
سهیل عربی ۳۱ شهریورماه درنامه‌ای خطاب به اسماعیل کوثری، این فرمانده سپاه و نهاد نظامی-امنیتی تحت‌امر وی (قرارگاه ثارالله) را مسئول مستقیم عواقب ناشی از بی‌توجهی به وضعیت خود و خانواده‌اش معرفی کرد و تبرئه خود و همسرش و پایان دادن به آزار و اذیت خانواده‌اش را از او خواست.
وی بیش از یک ماه ونیم است که در اعتراض به آزار و اذیت خود و خانواده‌اش در اعتصاب غذست و به درخواست‌ها برای شکستن اعتصاب غذایش پاسخ منفی داده و در نامه‌ای اعلام کرده تا روزی که آزاد نشود، اعتصابش را نخواهد شکست؛ یا آزاد می‌شود و یا در زندان «با افتخار» خواهد مرد.
متن کامل نامه سهیل عربی به مناسبت روز جهانی معلم به شرح زیر است:
” بخاطر نگرانی های مادرم و به مناسبت روز جهانی آموزگار آب نوشیدم پس از تشنج دیشب و دیدار امروز با نماینده سپاه یک هفته به آن ها فر  صت دادم تا به خواسته هایم رسیدگی کنند اگر به قولشان عمل نکنند مجددا اعتصاب غذایم تر و خشک خواهد شد و این بار سرم هم نخواهم زد امروز زندانیان سیاسی بند ۷ اوین مراسمی به مناسبت بزرگداشت روز معلم تدارک دیده بودند من هم افتخار داشتم در کنار استادم محمود بهشتی لنگرودی باشم به خاطر نگرانی مادر و نیز به این دلیل که با خود عهد کرده بودم در این مراسم سرود بخوانم آب نوشیدم و چنان مرغ سحری خواندم که خواب از سر زندان بان ها پرید به عشق دو معلم زندانی اسماعیل عبدی و محمود بهشتی لنگرودی و به یاد فرزاد کمانگر بزرگ و به امید آزادی تمام زندانیان سیاسی”
سهیل عربی بند ۷ زندان اوین


Leave a Reply