زلزله، استان کرمان را لرزاند


زلزله ای به قدرت ۶.۱ ریشتر ساعت ۶ و ۲ دقیقه صبح امروز بخش‌هایی از استان کرمان را لرزاند. به گزارش خبرگزاری ها، کانون زلزله منطقه “هجدک” از بخش کوهساران شهرستان راور در استان کرمان بود و در شهرهای زرند، سیرجان و کرمان نیز احساس شد. چندین پس لرزه پس از آن روی داده است. گزارشی از کشته شدن مردم ارسال نشده است، اما تعدادی زخمی و آوارهای تازه، حاصل این جدیدترین زلزله در ایران است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر کرمان بااعلام تشکیل جلسه ستاد بحران گفته است: در این زلزله بیشترین تلفات برای احشام و بیشترین تخریب مربوط به خانه‌های قدیمی است.
سرپرست اورژانس کشور آخرین آمار مصدومان زلزله کرمان را ۵۱ نفر اعلام کرده و گفت: مهم‌ترین دغدغه احتمال سرمازدگی در شب در مناطقی است که مردم از ترس خارج از منزل حضور دارند.
براساس اعلام سازمان هواشناسی کشور، دمای هوای استان کرمان از بعد از ظهر امروز جمعه تا روز دوشنبه بین ۴ تا ۷ درجه کاهش می یابد و طی این مدت در بعضی ساعات وزش باد نسبتا شـدید در ایـن مناطق پیش بینی می شود.
بنابه آمارها تاکنون ١٢ روستا ارزیابی شده‌ است و طبق ارزیابی‌ها روستای کوهک با ١٢٢ خانوار و حدود ۶٢٢ نفر سکنه ٣٠ تا ٧٠ در صد تخریب داشته ‌است.
برخی راه‌های روستایی منطقه که به علت زلزله مسدود شده بود، در حال بازگشایی است و برق برخی مناطق روستایی نیز در حال وصل شدن است.
فرماندار راور نیز اعلام کرد: معادن اشکیلی، اسدآباد، باب‌نیزو و هجدک در بخش کوهساران راور به دلیل زلزله صبح امروز تعطیل شد. تمامی معادن زغال‌سنگ در بخش کوهساران راور تا اطلاع ثانوی تعطیل است.


نظرات بسته شده است