‌ نامه اعتراضی تشکلات کارگری سوئدی: رضا شهابی را فورا آزاد کنید !

به : رئیس جمهور حسن روحانی/  ایران، تهران، خیابان شهید کشوردوست/
رونوشت به : ریاست قوه قضاییه، آیت اله صادق آملی لاریجانی / سفارت جمهوری اسلامی ایران در سوئد، حمیدرضا شاکری نیاسر/ گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور ایران، عاصمه جهانگیر/ وزیر امور خارجه سوئد، مارگوت والستروم/ سفارت سوئد در تهران، سفیر هلنا سُنگلاند / کنفدراسیون بین المللی اتحادیه های کارگری جهان، شارون بارو/ سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه
رضا شهابی را فورا و بدون قید و شرط آزاد کنید!
کنفدراسیون سراسری تشکلات کارگری سوئد، ال.او ، اتحادیه کارگران حمل و نقل سوئد، اتحادیه کارگران صنعتی سوئد و اتحادیه کارگران خدمات شهری سوئد، سال های زیادی است که پیگیر وضعیت رضا شهابی، عضو هیات مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه بوده اند.
فعالیت های رضا شهابی همواره در دفاع از حقوق کارگران در ایران و تماما در چهارچوب معاهدات به رسمیت شناخته شده ی بین الملی در ارتباط با حقوق کارگران و معهدات پایه ای سازمان جهانی کار بوده است. رضا شهابی بارها دستگیر و سال های زیادی را در حبس گذرانده است. رضا شهابی از بیماری های متعدی رنج  میبرد که همگی در اثر شکنجه های اعمال شده بر او و کمبود امکانات درمانی و پزشکی در طی سال های اخیر برای او به وجود آمده است.
بر اساس گزارش سندیکای کارگران شرکت واحد، بعد از اینکه رضا شهابی را به زندان فراخوانده اند وی را به طور خودسرانه به دوره ی حبس بیشتری محکوم کرده اند که مشتمل بر دوران مرخصی پزشکی قانونی وی نیز می شود که بدین ترتیب به مفهوم 968 روز حبس با وضعیت وخیم برای او خواهد بود. به همین علت او دست به اعتصاب غذا زد و وقتی به او قول مساعد برای لغو احکام اضافه ی تحمیل شده به وی را دادند دست از اعتصاب غذا برداشت اما هیچ کدام از قول های داده شده عملی نشده است.
مطابق گزارش خانواده ی رضا شهابی، وی روزهای قبل در زندان دچار سکته ی مغزی شده است. جان رضا شهابی اکنون در خطر است. امضا کنندگان این نامه به حبس رضا شهابی اعتراض داشته و خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط وی هستند تا وی بتواند از درمان مناسبی برای رفع شرایط وخیم جسمی اش بهره ببرد.
ما خاطرنشان میکنیم که جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک عضو سازمان جهانی کار، آی.ال.او، موظف است که به معاهدات سازمان جهانی کار که مرتبط با حقوق کارگران است احترام گذاشته و منجمله معاهده ی مربوط به حق کارگران درآزادی ایجاد انجمن و تشکل، و حق سازماندهی کارگری را به رسمیت شناخته و اجرایی کند. / استکهلم – 20 دسامبر 2017  / (برابر با 29 آذرماه 1396)
(امضا کنندگان): کنفدراسیون سراسری اتحادیه های کارگری سوئد، ال.او
اتحادیه ی کارگران حمل و نقل سوئد، ترانسپورت/ اتحادیه ی کارگران فلز و صنایع، آی.اف متال
اتحادیه کارگران خدمات شهری سوئد، کمونال /
ترجمه و  انتشار : کمپین دفاع از رضا شهابی


نظرات بسته شده است