درخواست رسیدگی به پرونده ۱۰۵ کارگران معدن زرشوران

در ارتباط با این موضوع، روابط عمومی اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان تکاب، با تایید بدهی پیمانکار سابق به کارگران معدن طلای زرشوران، می‌گوید که تاکنون ۱۳۰نفر از کارگران شکایت کرده‌اند که برای ۱۰۵ نفر از آنها احکامی صادر شده است.
بر اساس توضیحات روابط عمومی اداره کار تکاب، مطالبات این کارگران مربوط به ۲۹ ماه سنوات کار، عیدی سال و سه ماه اضافه کاری سال ۹۶ می‌شود.
در همین حال، اداره روابط عمومی اداره کار تکاب با بیان اینکه  این اداره خارج از نوبت به پرونده‌ی کارگران زرشوران رسیدگی کرده  است می‌افزود: در صورتی که شرکت گسترش راه معدن در اجرای احکام تصادره تمکین نکند پرونده‌ی این کارگران برای اجرا به مراجع قضایی فرستاده خواهد شد.
روابط عمومی اداره کار تکاب اظهار داشت که تا نهایی شدن وضعیت پرداخت مطالبات کارگران معـدن زرشوران، شرکت گسترش راه معدن، حق خروج تجهیزات معدنی خودرا از معـدن ندارد.
لازم به ذکر است که در حال حاضر حدود ۱۳۰ کارگر با پیمانکار جدید مشغول کارند که ۱۰۵ نفراز آن‌ها از کارگران پیمانکار قبلی بودند که به این شرکت منتقل شده‌اند؛ مابقی ۲۵ کارگر هم از کارگرانی هستند که سال‌ها پیش در این معدن مشغول کار بودند که به نوعی ترک کار شده بودند.
طبق توضیحات روابط عمومی اداره کار تکاب، قرار داد استخراج شرکت «آهن آجین» در معدن طلای زرشوران، موقتی است و تا پایان بهمن ماه، این قرار داد خاتمه می‌یابد.


نظرات بسته شده است