احضار نجیبه صالح‌زاده همسر محمود صالحی به دادگستری شهرستان سقز

همسر محمود صالحی (فعال کارگری)، نجیبه صالح‌زاده، روز گذشته طی تماس تلفنی به شعبه سوم دادگستری شهرستان سقز احضار شده است.
بر اساس این ابلاغیه خانم صالح‌زاده ظرف مدت ۵ روز آینده باید به این شعبه مراجعه کند. به نظر می‌آید که گزارش اداره اطلاعات شهرستان سقز علیه ایشان، دلیل این احضار عنوان شده است.
خانم نجیبه صالح‌زاده پیش از این در سال ۹۵ نیز به اتهامات «توهین به مقدسات» و «توهین به رهبری» محاکمه گشته است.
آقای محمود صالحی، فعال کارگری، ۴۵ ساله، کارگر نانوا و از بنیانگذاران «کمیته هماهنگی برای ایجاد تشکل‌های کارگری» ساکن شهر سقز در استان کردستان است که بارها به دلیل اعتراضات کارگری و تلاش برای سازماندهی کارگران بازداشت و زندانی شده است.
او روز هشتم اردیبهشت ۱۳۹۴ و قبل از روز جهانی کارگر (یازده اردیبهشت) از سوی نیروهای وزارت اطلاعات شهر سنندج بازداشت شد و پس از یک ماه با حاد شدن وضعیت کلیه‌هایش با قرار کفالت آزاد شد و به بیمارستان انتقال یافت.
در روز بیست و پنجم شهریور ۱۳۹۴ شعبه اول دادگاه انقلاب شهر سنندج به ریاست قاضی سعیدی، محمود صالحی را به اتهام «تبلیغ علیه نظام» و «تشکیل جمعیت معارض» در مرحله بدوی به ۹ سال زندان محکوم کرد. دادگاه تجدیدنظر در بهمن ماه ۱۳۹۵، علیرغم حضور این فعال کارگری به دلیل غیبت نماینده دادستان برگزار نشده ولی دادگاه تجدید نظر به صورت غیابی حکم را از ۹ سال به یک سال تبدیل و در ۱۲ آبان ماه اجرا کرد.
آقای محمود صالحی در پی اعتراضات گسترده سازمان های حقوق بشری در دوم آبان ماه از زندان سقز آزاد شد.
حالا بعداز تظاهرات سراسری مردم و در دور جدیدی از فشار و سرکوب علیه فعالین مدنی، مجددأ همسر وی خانم نجیبه صالح زاده به دادگستری احضار شده است.
«ایران کارگر» به نوبه خود همه فشار و تضییقات علیه فعالین کارگری و مدنی را محکوم می‌کند و از جامعه شریف کارگری می‌خواهد تا نسبت به این اقدامات اعتراض کنند.


نظرات بسته شده است