ضرب و جرح شدید آتنا دائمی و گلرخ ایرایی و انتقال به زندان قرچک ورامین

روز پنج‌شنبه ۵ بهمن‌ماه ۹۶ آتنا دائمی و گلرخ ایرایی دو زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین پس از ضرب و شتم شدید توسط ۵ بازجوی مرد به زندان قرچک ورامین منتقل شدند.
آتنا دائمی و گلرخ ایرانی روز چهارشنبه ۴ بهمن به اجرای احکام زندان اوین فراخوانده شده و سپس به بند دو-الف برای بازجویی منتقل
شدند. به علت ممانعت این ۲ فعال مدنی از بازجویی جداگانه، روند بازجویی شکل نمی‌گیرد و سپس ماموران که شامل ۵ مرد و ۲ زن بوده‌اند برای انتقال این ۲ فعال مدنی وارد اتاق آنها شدند که پس از مخالفت و درخواست برگه حکم انتقال، از سوی ۵ مامور مرد مورد ضرب و شتم شدید قرار گرفتند.
در ساعت ۲۱،۳۰ خانمها آتنا دائمی و گلرخ ایرایی به همراه ۴ مامور لباس شخصی مسلح،  به زندان قرچک ورامین منتقل می‌شوند.
طبق نامه‌ای که در زندان قرچک به آتنا دائمی و گلرخ ایرایی ارائه شده است این روند انتقال به دستور حاجی مرادی دادیار زندان اوین شکل گرفته است.
خانم انسیه دائمی خواهر آتنا نیز همین خبر را در اینستاگرام خود منتشر کرده است.
لازم به یاد آوریست که این دو زندانی سیاسی زن از قیام مردم ایران قاطعانه حمایت کرده‌اند. آنها در پیام‌هایی جداگانه، خود را شورشی لقب داده‌ و آرزوی خود را که بودن در میان قیام آفرینان است ابراز داشتند.
در روزهای اخیر خبر دیگر هم منتشر شد  مبنی بر اینکه چند نفر از زندانیان اصلاح‌طلب و امنیتی بند نسوان اوین جهت اعمال فشار بر زندانیان سیاسی با مسئولان زندان همکاری داشته و در راستای اهداف نهادهای امنیتی برای گلرخ ایرایی و آتنا دائمی پرونده‌سازی کرده‌اند.
در خبر آمده بود که خانمها گلرخ ایرایی و آتنا دائمی طی هفته‌های اخیر از سوی شعبه چهار دادسرای اوین برای رسیدگی به شکایت یکی از زندانیان خارجی بند نسوان احضار شده‌اند؛ این زندانی از سوی زندانیان اصلاح‌طلب بند نسوان، تشویق شده‌بود تا علیه گلرخ ایرایی و آتنا دائمی شکایت و آنان را به «تهدید به مرگ» متهم کند.


نظرات بسته شده است