حمله ترکیه به عفرین جان 13 غیر نظامی را گرفت

Ähnliches Foto
دیده بان موسوم به «حقوق بشر سوریه» که مرکز آن در لندن قرار دارد، گزارش داد: حملات هوایی روز دوشنبه ترکیه به شهر «عفرین» در شمال غربی سوریه، 13 غیر نظامی را به کام مرگ فرو برد.
به گزارش اسکای نیوز عربی، این نهاد حقوق بشری در گزارش خود آورده است که 2 تن از کشته شدگان کودک بودند و به دلیل شدت جراحت وارده به غیرنظامیان، احتمال افزایش کشته های این حملات دور از انتظار نیست.
دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد: با کشته شدن غیر نظامیان امروز در عفرین، شمار شهروندان سوری کشته شده در جریان حملات ارتش ترکیه به این منطقه به یکصد و 65 تن از جمله 29 کودک رسیده است.
آنکارا حمله به غیر نظامی ها را رد کرده و مدعی است که عملیات نظامی این کشور مواضع یگان های مدافع خلق که آنها را یک گروه تروریستی می نامد، هدف قرار داده است.
از سوی دیگر، این مرکز سوری اعلام کرد، تلفات نظامی ترکیه و نیروهای همپیمان این کشور از آغاز عملیات نظامی آنکارا در شمال غرب سوریه، به 320 تن رسیده است.
عملیات نظامی آنکارا موسوم به شاخه زیتون از 20 ژانویه 2018 (30 دی 96) در عفرین واقع در شمال غربی سوریه آغاز شد که به گفته رسانه های ترکیه، بیش از 6 هزار نیروی نظامی این کشور مشارکت دارند.
دولت آنکارا مدعی است هدفش از این عملیات، نابودی عناصر حزب کارگران کردستان ترکیه (پ.ک.ک)، حزب اتحاد دموکراتیک سوریه (پ.ی.د)، یگان‌های مدافع خلق سوریه (ی.پ.گ) و داعش در عفرین است.


نظرات بسته شده است