دوازده زندانی محکوم به اعدام، در خطر اجرای قریب‌الوقوع حکم

(سوم اردیبهشت ۱۳۹۷): دست‌کم ۱۲ زندانی محکوم به اعدام برای اجرای حکم در زندان رجایی‌شهر کرج به انفرادی منتقل شدند. بیم آن می‌رود که حکم آنان روز چهارشنبه، پنجم اردیبهشت، اجرا شود.
بنا بر گزارش منابع سازمان حقوق بشر ایران، طی روزهای یکشنبه و دوشنبه، دوم و سوم اردیبهشت ۱۳۹۷، دست‌کم ۱۲ زندانی محکوم به اعدام جهت اجرای حکم به انفرادی زندان رجایی‌شهر کرج منتقل شدند.
در میان این افراد، یک زندانی افغانستانی به نام امیر خلیلی، از زندان قزل‌حصار و یک زندانی به نام امیر احمدی از زندان خورین ورامین برای اجرای حکم به رجایی‌شهر انتقال یافتند.
سایر نام‌هایی که در اختیار سازمان حقوق بشر ایران قرار گرفته، عبارتند از: «جواد سهرابی، ایمان حسینی‌مقدم، علی معصومی، احمد ثابت‌احمدی، امرالله اژدر، محمدرضا خراط‌ها» که همگی در زندان رجایی‌شهر محبوس بوده‌اند.
احکام اعدام زندان رجایی‌شهر عمدتاً در سحرگاه چهارشنبه اجرا می‌شوند و خطر آن وجود دارد که حکم این زندانیان روز پنجم اردیبهشت اجرا شود.
به غیر از ایمان حسینی‌مقدم که با اتهام افساد فی‌الارض به دلیل تجاوز جنسی محکوم به اعدام شده و این اتهام را رد می‌کند، حکم اعدام بقیه محکومین به اتهام قتل عمد صادر شده است.
طبق گزارش واحد آمار سازمان حقوق بشر ایران، در پنج روز گذشته دست‌کم ۱۵ نفر در زندان‌‌های مختلف ایران اعدام شده‌اند. سازمان حقوق بشر ایران نسبت به آغاز موج جدید اعدام‌ها برای ایجاد وحشت در جامعه برای مقابله با نافرمانی مدنی، هشدار می‌دهد.

سازمان حقوق بشر ایران


نظرات بسته شده است