جمعی از فعالین کارگری سنندج خواستار آزادی فوری یدالله صمدی شدند

فعال کارگری سنندج و عضو هیئت مدیره سندیکای خبازان سنندج، یدالله صمدی ، روز ۱۱ اردیبهشت ماه، در جریان تظاهرات روز کارگر به دست ماموران امنیتی بازداشت شد، شماری از فعالان کارگری شهر سنندج خواستار آزادی فوری این فعال کارگری شدند. متن اطلاعیه این فعالان کارگری را ذیلا مشاهده می‌کنید.
متن اطلاعیه جمعی از فعالین کارگری سنندج:
صبح روز ۱۱ اردیبهشت روز جهانی کارگر نیروهای اطلاعاتی اقدام به ضرب و شتم نشان دادن و ایجاد رعب و وحشت به قصد ممانعت از برگزاری مراسم روز جهانی کارگر در شهر سنندج، شهری که هر ساله خیابانهایش محل مارش کارگران علیه فقر، گرانی و بیکاری بوده، یدالله صمدی را بازداشت نمودند.
یدالله صمدی برای برگزاری مراسم روز جهانی کارگر در محل سندیکای کارگران خباز سنندج برنامه‌ریزی کرده بود که نیروهای اطلاعاتی او را به خاطر اینکه نتواند این مراسم را برگزار کند و همچنین تهدیدی برای بقیه کارگران باشد که اقدام به برگزاری مراسم نکنند، بازداشت کردند.
این گونه اقدامات سرکوبگرانه و به اصطلاح پیشگیرانه دستگاههای سرکوبگر در روزهای نزدیک به روز کارگر و حتی در خود روز کارگر برای جلوگیری از برگزاری مراسمات روز جهانی کارگر در کردستان و بویژه در سنندج، یک تلاش مذبوحانه و تکراری است که کارگران، فعالین کارگری و دیگر انسانهای آزادیخواه و برابری طلب با برگزاری مراسمات و مارشهای روز جهانی کارگر در خیابانها بی اثر و عبث بودن آنها را هر ساله و مخصوصا امسال بعد از بازداشت چند نفر از جمله یداللله صمدی به اثبات رسانده اند.
ما جمعی از فعالین کارگری سنندج اعلام می داریم که از فعالیتهای انسانی و در جهت دفاع از حقوق کارگران یدالله صمدی دفاع می کنیم و خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط او می باشیم. ‌
ما اعلام می داریم که به جای یدالله صمدی باید کسانی بازداشت، زندانی و مجازات شوند که هزاران میلیاردی می دزدند و در ازای دزدیهای نجومی یک اقلیت مفتخور اکثریت جامعه را به فقر و فلاکت کشانده اند و برای حفظ شرایط موجود و مطلوب دزدان در مقابل اعتراض توده ای،  زندان و شکنجه گاه برپا داشته اند.
جمعی از فعالین کارگری سنندج


نظرات بسته شده است