۷۲ روز بازجویی یک دختر ۱۵ ساله همراه با خونریزی معده در زندان سپیدار اهواز

بازجویی دختر ۱۵ ساله اهوازی در زندان سپیدار اهواز، مدت ۷۲ روز است که به اتهام فعالیت در شبکه‌های مجازی ادامه دارد. وی در زندان سپیدار از درد و خونریزی معده رنج می برد.

براساس گزارشات رسیده، مائده شعبان نژاد دختر دانش آموز ۱۵ ساله به دلیل فعالیت در شبکه مجازی و سرودن اشعاری به زبان عربی از تاریخ ۵ بهمن ماه ۹۶ تاکنون در حبس و تحت بازجویی قرار دارد.
دانش آموز سال اول دبيرستان دخترانه ريحانه، مائده شعبانی نژاد (عموری) متولد ۱۳۸۱ و يكی از دانش آموزان نمونه شهر آبادان در ۲۵مهر ماه ۱۳۹۶ توسط ستاد خبری اطلاعات در شهر آبادان بازداشت و بعد از چند روز با قيد وثيقه آزاد شده بود.
مائده مجددا در روز ۵ بهمن ماه ۹۶ توسط مامورین اطلاعات اهواز در منزل عمویش محمود عموری در اهواز بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات این شهر منتقل شد. این دانش آموز ۱۵ ساله مدت یک ماه تحت بازجویی در بازداشتگاه اهواز بود و سپس به زندان سپیدار اهواز منتقل شد.
وی هم اکنون در زندان سپیدار محبوس است. در پاسخ پیگیریهای خانواده وی مقامات دادستانی اهواز گفته اند: «پرونده او دست ما نیست و نمی توانیم کاری بکنیم و پرونده نزد اطلاعات است.»
هنوز کیفرخواستی برای این دانش آموز ۱۵ ساله صادر نشده و وزارت اطلاعات مدت بازداشت وی را به طور مستمر تمدید میکند.
مادر وی تنها کسی است که هم اکنون پیگیری وضعیت او می‌باشد. خانواده مائده از نظر مالی توان گرفتن وکیل برای مائده را ندارند.
همچنین مادر مائده توان مالی برای تردد مستمر بین آبادان و اهواز برای ملاقات و پیگیری ها را ندارد و با شرایطی سخت روبروست.
همزمان با بازداشت وی در اهواز چند تن از اقوام وی نیز به دلیل همکاری و پناه دادن به او در منزلشان بازداشت شدند. خانم مهناز عموری فيصلی ۴۳ساله (خاله مائده) ساكن آبادان، محمود عموری ۳۲ساله(عموی مائده) ساكن اهواز، خالد عموری ۲۸ساله ساكن اهواز و فؤاد عموری ۳۰ ساله ساكن اهواز از بازداشت شدگان هستند.
هم اکنون مهناز عموری فیصلی و محمود عموری همچنان در بازداشت می باشند.
لازم به یادآوری است که پدر مائده شعبان نژاد پیش از این در زندان اهواز محبوس بوده و هم اکنون در خارج از کشور است

نظرات بسته شده است