وضعیت محمد حبیبی ، بازداشتی تجمع صنفی معلمان در ۱۹ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۷

وضعیت محمد حبیبی که در تجمع صنفی معلمان در ۱۹ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۷ بازداشت شد بازرس شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی معلمان جعفر ابراهیمی ضمن اشاره به وضعیت محمد حبیبی یکی از معلمانی که از وضعیت بازداشت او اطلاعی در دست نبود ، گفت که اکنون از وضعیت ایشان هم مطلع شده‌ایم و با خانواده‌اش تماس داشته است.
۲۳ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷، چهار روز پس از تجمع صنفی معلمان در مقابل سازمان برنامه و بودجه که همزمان در سراسر کشور برگزار شد و به برخورد نیروهای امنیتی با تجمع‌کنندگان و بازداشت تعدادی از معلمان، انجامید، اکنون خبر می‌رسد که برای آزادی بازداشت‌ شدگان قرار کفالت صادر شده است.
جعفر ابراهیمی بازرس شورای هماهنگی تشکلهای صنفی معلمان سراسر کشور در خصوص آخرین وضعیت معلمان بازداشتی در تجمع ۲۰ اردیبهشت‌ماه گفت: در تجمع روز پنجشنبه ۱۵ نفر از معلمان بازداشت شدند که ۸ معلم به نام‌های عالیه اقدام‌دوست، محمد حبیبی، رسول بداقی، محمدتقی فلاحی، رحمان عابدینی، اسماعیل گرامی، حسین غلامی، جواد ذوالنوری همچنان در بازداشت به سر می‌برند. در ابتدا برای هر یک از این معلمان وثیقه ۵۰ میلیون تومانی تعیین شد که به گفته ابراهیمی با پیگیری خانواده بازداشت شدگان، اکنون این وثیقه ها به قرار کفالت تبدیل شده است.
او در ادامه گفت: با توجه به گفت‌وگوی خانواده‌ها با بازپرس پرونده با تبدیل وثیقه به کفالت موافقت شده است.
ابراهیمی همچنین ضمن اشاره به وضعیت محمد حبیبی یکی از معلمانی که از وضعیت بازداشت او اطلاعی در دست نبود، گفت که اکنون با تلاش‌های بسیاری که انجام داده‌اند از وضعیت ایشان هم مطلع شده‌اند و محمد حبیبی توانسته است با همسرش تماس تلفنی داشته باشد و طبق آخرین اطلاعی که در دست است، قرار است که خانواده محمد حبیبی برای پیگیری وضعیت او به مراجع مربوطه مراجعه کنند. یادآوری می‌شود که محمد حبیبی اواخر سال گذشته با ضرب‌وشتم در برابر دیدگان شاگردانش دستگیر شد و تا مدت‌ها کسی از وضعیت او اطلاعی نداشت. و اخیرا آزاد شده بود که مجددا در تجمع معلمان بازداشت شد.


نظرات بسته شده است