کارگران معترض راه‌آهن زواره اصفهان و مشکل لاینحل عدم پرداخت بموقع حقوق‌شان

کارگران معترض ایستگاه راه‌آهن زواره اصفهان می‌گویند که با مشکل پرداخت حقوق چند ماه یکبار که ظاهرا چند سال است لاینحل مانده مواجه هستند؛ موضوعی که باعث شده تا گذران زندگی این کارگران در طول سال با مشکل مواجه شود.
این کارگران اظهار داشتند که این نحوه پرداخت حقوق، اجازه هیچ‌ گونه برنامه‌ریزی را به آنها نمی‌دهد و ‌اکثرا حتی در پرداخت اقساط بانکی خود با مشکل مواجهند.
مدیرکل راه‌آهن یزد ۲۳ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷، در این رابطه با اشاره به این که متولیان کارگران ایستگاه راه‌ آهن زواره اصفهان، بخش خصوصی است و راه ‌آهن به لحاظ قانونی اجازه دخالت در امور این بخش را ندارد، بدون اینکه تضمین مورد قبولی به کارگران بدهد، گفت: البته پیمانکار برای پرداخت حقوق معوقه این کارکنان تا پایان هفته قول مساعد داده است.
او در خصوص عدم پرداخت حقوق کارکنان راه‌ آهن ایستگاه زواره از اسفند ماه سال گذشته ( ۱۳۹۷ ) افزود: به لحاظ قانونی اداره کل راه آهن یزد، اجازه ورود به این موضوع را ندارد و کارگران از نگاه قانونی در صورت نداشتن رضایت از کارفرما می‌توانند با مراجعه به اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان دستگاه حاکمیتی بین کارگر و کارفرما، شکایت خود را مطرح کنند.
این مسئول در مورد این که بنا به گفته کارکنان ، آنها حقوق اسفندماه سال گذشته خود را نیز که باید ۱۵ فروردین‌ماه دریافت می‌کردند، تاکنون نگرفته‌اند، تلاش کرد با ذکر این مطلب که براساس روال شرکت‌های بخش خصوصی آنها می‌توانند یک ماه از حقوق کارکنان خود را برای تسویه حساب تا زمان پایان قرارداد نزد خود نگه دارند و در هنگام تسویه در واقع دو ماه از حقوق به این افراد پرداخت می‌شود، این اقدام پیمانکار را توجیه کند. ادعایی که مورد قبول کارگران معترض راه‌آهن نیست.


نظرات بسته شده است