تجمع اعتراضی کارگران فیلتر البرز مقابل استانداری قزوین پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت‌

کارگران کارخانه «فیلتر البرز» در اعتراض به بلاتکلیفی در وضعیت شغلی و پرداخت مطالبات خود، مقابل ساختمان استانداری قزوین تجمع اعتراضی برگزار کردند.
صبح امروز پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه، گروهی از کارگران کارخانه «فیلتر البرز» در اعتراض به بلاتکلیفی در وضعیت شغلی و پرداخت مطالباتشان مقابل ساختمان استانداری قزوین تجمع کردند.
این کارگران می‌گویند: علیرغم اینکه این واحد در زمینه تولید و فروش محصولات خود مشکلی ندارد، دست‌کم دو ماه حقوق نگرفته‌ایم و مدیران شرکت به بهانه‌های مختلف از اوایل سال جاری اقدام به تعدیل نیرو کرده‌اند.

به گفته کارگران، شرکت فیلتر البرز با ۱۰۰ کارگر از کارخانه‌های فعال استان قزوین است که در محور جاده قزوین به رشت فعالیت تولیدی دارد.
کارگران معترض در خاتمه با بیان اینکه مسئولان قبل از تعطیلی این واحد به مشکلات آن و کارگرانش باید رسیدگی کنند، اضافه کردند: هر یک از ما کارگران دارای چند سر عائله هستیم که امنیت شغلی‌مان به خطر افتاده است.
مسعود بابایی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قزوین، در این زمینه با تایید معوقات مزدی کارگران فیلتر ایران مدعی شد که اداره کل کار استان قزوین پیگیر مطالبات کارگران این واحد صنعتی است.
بر اساس گزارشات رسیده، استان قزوین سه هزار و ۶۰۰ واحد تولیدی دارد که از این تعداد حدود ۵۰ واحد دارای مشکل شناسایی شده اند.


نظرات بسته شده است