خودکشی فجیع دو خواهر جوان مریوانی با دار زدن خود

خودکشی دو خواهر ۳۰ و ۳۵ ساله مریوانی با دار زدن خود به سوگ مردم مریوان انجامید. این دو خواهر  به اسامی آمنه و خدیجه سعیدی، ظهر روز پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۷ در یک فاجعه دیگر با طناب، خود را حلق‌آویز کردند و به زندگی پر از درد خود پایان دادند. این حادثه در محله « تپه موسک » رخ داده است.
پیکر این دو خواهر که علائم حیاتی در آنها دیده نمی‌شد، تحویل سردخانه بیمارستان بوعلی در مریوان شده است.
بە گفتە یک منبع موثق، این دو خواهر کە اهل روستای چنارە و ساکن مریوان بوده‌اند، بە دلیل فقر و بیکاری در شهر مریوان مشغول دستفروشی بودەاند و بە دلیل مشکلات خانوادگی  و تنگدستی اقدام بە خودکشی کردەاند.
خود کشی زنان در ایران بطور عام و در استان‌های غربی ایران بطور خاص، آمار تکان دهنده‌ و دردناکی را شامل می‌شود. زمینه‌های اقتصادی و فشارهای اجتماعی از مهمترین دلایل افزایش این آسیب اجتماعی در ایران است. مسائل کاری و مشکلات خانوادگی نیز از دیگر دلایلی هستند که افراد را به سوی خودکشی سوق می‌دهند.
در همین ارتباط رئیس بهداشت و درمان « بیجار » از وقوع ۶۰ مورد خودکشی در این شهر در سال ۱۳۹۶ خبر داده است.
روز چهارشنبە دوم خردادماه ۱۳۹۷ نیز، دو خواهر دانشجو در یکی از دانشگاه‌های شهر کرمانشاه با خوردن قرص اقدام بە خودکشی کردە بودند کە با اقدام بە موقع دوستانشان از مرگ نجات یافتند.
در واقعه‌ای دیگر عصر روز  دوشنبه ۱۶ اردیبهشت خودکشی مادر  ۱۸ ساله  پس از کشتن دختر ۲ ساله‌اش، صورت گرفت. این مادر جوان خود را از طبقه پنجم هتل پایین انداخت و خودکشی کرد.
همچنین یادآوری می‌شود که در سال‌های گذشته در فصل بهار خودکشی‌های زیادی رخ داده است که متاسفانه بسیاری از آنها منجر به فوت شده است. به گفته متخصصان و روانشناسان میزان خودکشی‌ها در فصل بهار از سایر فصول بیشتر است.


نظرات بسته شده است