سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و بیانیه حمایت از اعتصاب کامیون‌داران

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، طی بیانیه‌ای از اعتصاب عمومی کامیونداران در سراسر کشور حمایت کرد.
متن بیانیه سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه:
ده روز است که کامیون داران در شهرهای مختلف کشور اعتصاب کرده اند. و در مواردی پلیس نسبت به اعتصاب کنندگان تعرض کرده است. افزایش نرخ کرایه، کاهش حق بیمه رانندگان، کاهش نرخ لوازم یدکی و افزایش حقوق بازنشستگی عمده خواسته های آنان بوده و متاسفانه این زحمت کشان نیز مانند کارگران سایر بخش ها در کشور، معیشتی حداقلی و زیر خط فقر دارند. در برخی از شهرها نیز بخش هایی از رانندگان تاکسی در اعتراض به درآمد زیر خط فقر اعتصاب کرده اند.
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، اعتراض و اعتصاب را حق کارگران می داند و هرگونه تعرض نسبت به کامیون داران اعتصاب کننده را محکوم می کند. سندیکا همچنین خواهان رسیدگی فوری به خواسته های کامیون داران و تاکسی داران می باشد. و از فدراسیون کارگران حمل و نقل جهان (ITF) درخواست دارد از اعتصاب کامیون داران و تاکسی داران که عموما برای افزایش سطح معیشت صورت گرفته حمایت نماید.
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه
۱۱ خرداد ۱۳۹۷
یادآوری می شود که فدراسیون بین المللی کارگران حمل‌ونقل نیز در بیانیه‌ای که روز پنج‌شنبه ۱۰ خردادماه مصادف با ۳۱ ماه مه ۲۰۱۸ منتشر شد، همبستگی خود را با رانندگان کامیون در ایران اعلام کرد.
در قسمتی از این بیانه آمده است که فدراسیون بین المللی کارگران حمل‌ونقل، به نمایندگی از ۲۰ میلیون کارگر حمل‌ونقل در سراسر جهان که سازمان ما نمایندگی می‌کند، به طور کامل با رانندگان کامیون ایران که وارد روز دهم اعتصاب می‌شوند، اعلام همبستگی می‌کند.


نظرات بسته شده است