کارگران ساختمانی خوزستان همچنان در صف انتظار دریافت بیمه

کارگران ساختمانی خوزستان همچنان در صف انتظار بیمه به سر می برند وطبق مستندات موجود با تماس تلفنی یک مسئول تامین اجتماعی از تهران، شعب استان خوزستان از پذیرش کارگران موصوف خودداری می‌کنند.
این موضوع را رئیس کانون انجمن‌های کارگران ساختمانی استان خوزستان بیان داشته است.
رئیس کانون انجمن‌های کارگران ساختمانی استان خوزستان بیان داشت: سامانه رفاه، یک بانک اطلاعاتی جامع است که کلیه متقاصیان این نوع بیمه الزامی‌ست در سامانه مذکور ثبت نام نمایند و توسط انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی مورد تایید قرار گیرند تا بتواند بیمه آنها تداوم داشته باشد.
او در ادامه افزود: علیرغم اینکه انجمن‌های صنفی، خوب توانسته‌اند از پس این کار برآیند و تمامی کارگران واقعی ساختمانی را در سامانه ساماندهی کنند، هنوز در خوزستان تعداد ۱۲ هزار کارگر ساختمانی در لیست انتظار سهمیه بیمه هستند.
هاشمی، سربازرس سامانه رفاهی استان خوزستان بیان داشت: نمی‌دانیم با اینکه سال گذشته توسط وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ۱۰۰ هزار سهمیه در کشور اعلام شد، چرا مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی آن را بلوکه کرده و هیچ اقدامی تا کنون صورت نپذیرفته است.
هاشمی گفت: کارگران ساختمانی که در چند سال اخیر از بیکاری و سفره خالی بسیار رنج می‌برند و تنها امید آنها بیمه است، از این نعمت هم محرومشان کرده‌اند.
او خطاب به نمایندگان مجلس بیان داشت: در حال حاضر، ما انجمن‌های صنفی و کانون‌های مربوطه به نمایندگی از زحمتکش‌ترین و بزرگترین تشکل کارگری کشور خواستار رسیدگی هستیم که مشکل بیکاری و بیمه‌ی کارگران ساختمانی را با جدیت بیشتری پیگیری نمایند، چراکه با رسیدن گرما در خوزستان و وجود ریزگردها، دیگر سفره خالی هم برای این قشر زحمتکش باقی نخواهد ماند.
یادآوری می‌شود که میزان حوادث و سوانح کاری در ایران آمار بسیار بالایی است که اغلب بدلیل استانداردهای پایین ایمنی در کارگاهها و کارخانجات و محیط‌های کاری رخ می‌دهند.


نظرات بسته شده است