تجمع اعتراضی دو روزه کارگران کشت و صنعت شمال در مقابل کارخانه و استانداری مازندران

تجمع کارگران اخراجی کشت و صنعت شمال مقابل استانداری مازندران، با طرح خواست‌ خود مبنی بر حل مشکلات صنفی‌شان برگزار شد.
کارگران اخراج شده کشت و صنعت شمال که روز دوشنبه ۲۸ خردادماه ۱۳۹۷، مقابل کارخانه تجمع کرده بودند، روز سه‌شنبه ۲۹ خرداد ماه، تجمع خود را به مقابل استانداری مازندران منتقل کردند.
شایان یادآوری است که از ابتدای فروردین ماه امسال (۱۳۹۷) این کارگران تجمع‌های مختلفی داشتند؛ ولی تاکنون نتیجه نگرفته‌اند. حضور فرمانداری و دادستانی میاندورود تا نماینده ساری و میاندورود در مجلس هیچ‌ یک کارساز حل مشکل آنها نبود. این کارگران روز سه‌شنبه با تجمع مقابل استانداری مازندران، اعتراض خود را ابراز کردند.
کارگران اخراجی کشت و صنعت شمال سه ماه است بیکار هستند و تاکنون نتوانسته‌اند از مزایای بیمه بیکاری بهره‌مند شوند. همچنین با وعده و وعید سعی به قانع کردن آنها جهت بازگشت‌ به محل کارشان شده است؛ ولی تاکنون هیچ کدام از این وعده‌ها محقق نشده است.
در بین این کارگران، کارگرانی هستند با حدود ۲۰ سال سابقه کار که با وجود تحمل سالیان سختی کار، تاکنون موفق نشده‌اند تا از مزایای بیمه بیکاری برخوردار شوند.
خواسته نخست کارگران اخراج شده کشت و صنعت شمال، برگشت به کار و در پایان جبران مافات است. آنها می‌گویند فردی که ۲۰ سال در مجموعه‌ای کار کرده، باید از مزایای سنواتی در این کارخانه بهره‌مند شود.
روز دوشنبه نیز کارگران اخراجی شرکت کشت و صنعت شمال ساعت ۵:۳۰ جلوی ورود کارگران به داخل کارخانه را گرفتند و کارخانه تعطیل شده بود. مسؤولان شهرستان از کارگران خواستند که وارد کارخانه و محیط کار شوند؛ اما کارگران شاغل در این کارخانه حاضر نشدند و از اضافه کاری و شرایط سخت کارخانه گلایه کردند و گفتند تمایل ندارند وارد کارخانه شوند.
شایان توجه است که علی‌رغم اعتراضات گسترده کارگران به ستوه آمده صنف‌های مختلف کشورمان نسبت به عدم دریافت حقوق‌های عقب‌افتاده و شرایط بد و نامساعد کاری، واکنش مسئولان ذی‌ربط فراتر از وعده و وعید صرف چیزی نبوده است.


نظرات بسته شده است