هشدار وکیل رامین‌ حسین‌پناهی نسبت به جدیت و خطر اجرای حکم اعدام موکل خود

وکیل رامین حسین‌پناهی ، حسین احمدی‌‌نیاز، گفته است که حال موکل‌اش وخیم است. او نسبت به خطر اجرای حکم اعدام رامین حسین‌پناهی هشدار داده است. احمدی‌‌نیاز با انتشار نامه‌ای از وضعیت جسمانی موکل خود، رامین حسین‌پناهی گزارش داده است. او در این نامه به ملاقات با موکل خود در روز یکشنبه ۱۰ تیرماه ۱۳۹۷، اشاره کرده است.
او در یک مصاحبه رادیویی گفته است که برای پیگیری امور پرونده رامین حسین‌پناهی به دادسرای سنندج مراجعه کرده بود و با موکل خود در زندان مرکزی این شهر دیدار کرده است. او در تشریح وضعیت جسمانی موکل خود در نامه‌ای نوشته است: «رامین از درد کلیه سمت چپ که دچار عفونت شده رنج می‌‌برد.» حسین احمدی‌نیاز پس از ملاقات با آقای رامین حسین‌پناهی، خواستار ملاقات با پزشک معالج او شده است.
گفته می‌شود که اقدامات پزشکی صورت گرفته تا کنون تاثیری در بهبودی حال رامین حسین‌پناهی نداشته است. وکیل حسین‌پناهی نوشته است که متعاقب آن به طور کتبی از دادیار شعبه چهارم اجرای احکام کیفری سنندج، خواستار اعزام موکل خود به بیمارستان تخصصی شده است.
با تمام توان از رامین حسین‌پناهی دفاع می‌کنم
این وکیل هشدار داده است که هر آن، احتمال اجرای حکم اعدام موکلش وجود دارد. وکیل حسین‌پناهی با این استدلال که وضعیت حاکم بر کردستان حساس است، می‌گوید که این مساله «خطر اعدام او را دو چندان کرده است، لذا جان رامین به شدت در خطر اعدام است». آقای احمدی‌نیاز، دفاع خود را از حسین‌پناهی در چارچوب قانون و در راستای وظایف و تکالیف قانونی خود دانسته و تاکید کرده است که با تمام توان از موکل خود دفاع خواهد کرد.
یادآوری می‌شود که رامین حسین‌پناهی سال گذشته در چنین روزهایی در شهر سنندج دستگیر شد. او در شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج به اتهام “بغی” (شورش و قیام علیه امام و یا حاکم) به اعدام محکوم شد. این حکم سپس در دیوان عالی نیز تایید شد. تا کنون تلاش‌های بسیاری برای لغو حکم اعدام رامین حسین‌پناهی صورت گرفته است؛ اما تاکنون نتیجه‌ای حاصل نشده است.


نظرات بسته شده است