چین همکاری در مقابله با افراط گرایی در اینترنت را به اعراب پیشنهاد کرد.

شی جین پینگ رئیس جمهور چین کشورهای عربی را به همکاری جهت پیشبرد  ایده صلح و عدالت و مقابله با افراط گرایی و کینه ورزی در اینترنت فراخواند.
رئیس جمهور چین در مراسم افتتاحیه 8-مین اجلاس وزرای خارجه گردهمایی همکاری چین-اعراب در پکن سخنرانی نمود و گفت:«کار مشترک برای ایجاد محیط اینترنتی سالم و فرهنگ سایبری اهمیت زیادی دارد. باید بطور مشترک با گسترش تبلیغات افراط گرایی و بیانیه های تهاجمی که موجب نفرت در اینترنت می شوند، مقابله کنیم».
وی متذکر شد که چین و کشورهای عربی باید بطور دائم به ترویج یادگیری و درک این همکاری بپردازند. تمدن تعاملات کشورها با یکدیگر را به موفقیت خواهد رساند.
رئیس جمهور چین افزود:«تمدن های چین و اعراب را تاریخ طولانی حمایت از یکدیگر متحد می کند. ما باید با همکاری با یکدیگر بذر صلح و وحدت و عدالت را در سراسر جهان پخش کنیم و یکی از راه های رسیدن به این هدف حمایت موفقیت آمیز از گفتگوی بین تمدنها بین چین و کشورهای عربی و تلاش مشترک برای ریشه کن سازی افراط گرایی است».
به گفته شی جین پینگ مهم آن است که اختلافات موجود از راه گفتگو و بر اساس صبر و شکیبایی برطرف شوند و جوی ایجاد شود که نیکوکاری و صداقت برتری داشته باشند.

اسپوتنیک


نظرات بسته شده است