کارگران بازنشسته کیان‌‌تایر در تجمعی دوباره در مقابل وزارت صنایع

صبح روز ‌شنبه ۳۰ تیرماه ۱۳۹۷، تجمع دوباره کارگران بازنشسته کیان‌‌تایر در مقابل وزارت صنعت، معدن و تجارت شروع شده است. کارگران بازنشسته کیان‌‌تایر بعلت عدم اجرای تعهدات داده شده بابت پرداخت مطالباتشان مجددا در مقابل وزارت صنعت، معدن و تجارت دست به تجمع اعتراضی زدند. بازنشستگان که تعداد آنها نزدیک به ۲۰۰ تن می‌شد، همزمان با موعد پرداخت اقساط سنوات ایام اشتغال خود، به این تجمع اعتراضی روی آوردند.
یادآوری می‌شود که سنوات حدود ۳۵۰ کارگر کیان تایر که بتدریج از سال ۱۳۹۰ به این طرف بازنشسته شده‌اند بجای پرداخت یکجا در حین بازنشستگی، بصورت اقساطی به آنان پرداخت می‌شود. طی این سال‌ها حق سنوات خود را بصورت اقساط، ماهیانه ۵۰۰ هزار تومان دریافت کرده‌اند و این شکل پرداخت نیز مرتب و منظم نبوده و هر بار به دلایلی کارفرما چندین ماه، از پرداخت تعهدات خود سرباز زده است.
این پرداختها که مقرر شده است بیست و پنجم هر ماه صورت بگیرد عملا انجام نمی‌شود و این مسئله از سال‌های گذشته به این سو باعث تجمعات اعتراضی مکرر کارگران بازنشسته کیان‌تایر در مقابل کارخانه و وزارت صنعت و معدن شده است. بطوریکه در اغلب مواقع این پرداخت‌ها فقط با تجمع و ایستادگی کارگران پرداخت گردیده و سپس باز هم پرداخت‌ها متوقف شده است تا اینکه آنان تجمع دیگری بر پا کرده و پرداخت بعدی انجام شده است.
به همین دلایل کارگران بازنشسته کیان‌تایر، روز شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷ برای چندمین بار در مقابل وزارت صنایع، دست به تجمع اعتراضی زده‌اند. شایان ذکر است که بازنشستگان کیان‌تایر تاکنون به تمامی مراجع قانونی ( از جمله اداره کار و بخشداری، فرمانداری، تامین اجتماعی، نیروی انتظامی، دادسرای منطقه و …) مراجعه کرده‌اند و پاسخی دریافت نکرده‌اند. کارگران بازنشسته کیان‌تایر در آخرین حرکت اعتراضی در روز سه‌شنبه ۲۶ تیرماه امسال خود در مقابل وزارت صنعت، اقدام به تجمع کردند.


نظرات بسته شده است