اعتصاب غذای زینب جلالیان زندانی سیاسی و ۹ زندانی دیگر در اعتراض به اعمال محدودیت در زندان خوی

اعتصاب غذای زینب جلالیان زندانی سیاسی به همراه ۹ تن از زنان زندانی عادی دیگر از روز دوشنبه ۸ مردادماه ۱۳۹۷در زندان خوی آغاز شده است. بنا به گزارش دریافتی، زندانی سیاسی زینب جلالیان به همراه ۹زندانی با جرائم عادی در اعتراض به محرومیت‌شان از ملاقات هفتگی و امکانات اولیه زندان اقدام به اعتصاب غذا کردند.
این گزارش حاکی است که در روزهای گذشته، به دنبال بازرسی از اتاق این زندانیان یک گوشی موبایل توسط مأموران زندان کشف و ضبط ‌شده است.
بر این اساس حفاظت زندان با تشکیل پرونده برای زینب جلالیان و ۹ زندانی دیگر این اتاق، چندین بار از آنها بازجویی کرده است. روز یکشنبه هفتم مردادماه، بعد از احضار مجدد این زندانیان، به آنان اعلام شد تا زمانی که صاحب موبایل مشخص نشود، تمامی۱۰ زندانی اتاق یک بند زنان، از همه امکانات اولیه زندان همچون خرید میوه و خوراکی از فروشگاه زندان، کتابخانه،… و همچنین ملاقات هفتگی محروم خواهند بود.
اعتصاب غذای زینب جلالیان زندانی سیاسی و ۹ زندانی دیگر این اتاق، از صبح روز دوشنبه ۸ مردادماه، در اعتراض به این محرومیت‌ها بوده است. آنها در نامه‌ اعلام اعتصاب خویش به مسئولین زندان نوشته‌اند که تا زمانیکه این محرومیت‌ها برطرف نشود، آنها به اعتصاب غذای خود ادامه خواهند داد.
شایان یادآوری است که در شهریور ماه سال گذشته نیز زینب جلالیان به دلیل اعتراض به استعمال مواد مخدر در این بند، از سوی مسئولین زندان به مدت چند ماه ممنوع‌الملاقات شده بود.
زندانی سیاسی زینب جلالیان، یازدهمین سال حبس خود را پشت سر می‌گذارد. زینب جلالیان اهل شهرستان ماکو؛ در اسفندماه سال ٨٦ و در شهر کرمانشاه بازداشت شد. دستگاه قضایی او را به اتهام محاربه ابتدا به اعدام و سپس به حبس ابد محکوم کرد.
این زندانی سیاسی از بیماری ناخنک چشم، تب برفکی و عفونت شدید رنج می‌برد و تاکنون از معالجه پزشکی محروم بوده و به همین دلیل مدتی طولانی در اعتصاب داروست.


نظرات بسته شده است