زخمی شدن ۲ کولبر در اثر شلیک نیروهای نظامی به سمت شماری از کولبران در مرز چالداران

شلیک نیروهای نظامی در مرز چالداران به سوی گروهی از کولبران، زخمی شدن ۲ کولبر را در پی داشت. بنا به گزارش دریافتی، دو کولبر کُرد اهل شهرستان چالدران از توابع استان ارومیه، بر اثر شلیک نظامیان حکومتی زخمی و به مراکز درمانی انتقال یافتند.
این گزارش حاکی است که بامداد روز پنج‌شنبه ۱۱ مردادماه ۱۳۹۷، نیروهای نظامی گروهی از کولبران را در مرز شهرستان چالدران هدف قرار داده‌اند که در نتیجه تیراندازی این نیروها، دو تن از کولبران به نام‌های “بهزاد خلیلی حیدرانلو” ٢٥ سالە اهل روستای “عیسی کولیک” فرزند حیدر و “جعفر دلایی میلان” ٣٠ ساله فرزند نبی به شدت زخمی شدند.
در ادامه این گزارش آمده است که جراحات وارده بر جعفر دلایی میلان آنقدر شدید بوده است که ناگزیر از انتقال وی به یکی از مراکز درمانی شهر تبریز شده‌اند. اما بهزاد خلیلی حیدرانلو در مراکز درمانی شهرستان ماکو مورد معالجه پزشکی قرار گرفته است.
یادآوری می‌شود که برادر دیگر بهزاد خلیلی به نام “محمد خلیلی” در اواخر خردادماه سال جاری، در مرز چالدران در پی شلیک نظامیان حکومتی به شدت زخمی شده بود. همچنین در همین ارتباط، شامگاه پنج‌شنبه ۲۲ تیرماه ۱۳۹۷، نیروهای انتظامی مستقر در پاسگاه “قرخ لرمیشه” در روستای “وکیل” از توابع چالدران گروهی از کولبران کُرد را به رگبار بستند که این تیراندازی آنان منجر به جان باختن یک کولبر کُرد به نام “حکیم حیدرانلو” فرزند جبرئیل شد.
گفتنی است که کولبری به یکی از از مشاغل بخش عظیمی از ساکنین مرزهای غربی کشور تبدیل شده است. مرزنشینان این نواحی به دلیل فقر و تنگدستی و نبود فرصت‌های شغلی ناشی از برخورد دوگانه و تبعیض‌آمیز حاکمیت با هموطنان کرد،‌ با پذیرش ریسک بالای این شغل، به کولبری روی آورده‌اند.


نظرات بسته شده است